Drugi koncert Perturbator w Polsce

Newsy
Drugi koncert Perturbator w Polsce

Nie tylko w Warszawie, ale również w Krakowie wystąpi w marcu Perturbator w towarzystwie Dan Terminus i GosT.

Po świetnie przyjętym, także przez publikę z Polski, występie na Brutal Assault, muzyk rusza w trasę, w ramach której zagra 18 marca w krakowskiej Rotundzie i 19 marca w warszawskiej Hydrozagadce.

Nie możesz przestać słuchać soundtracku z "Blade Runnera"? W drodze do pracy nucisz motyw z "Obcego"? Lubisz gasić światło i słuchać ścieżki dźwiękowej do Miami Vice? Byłeś na Brutalu i mroczna elektronika porwała Cię bardziej niż bluźnierczy metal? Jeśli tak, to znaczy, że musisz tam być. Oprócz Perturbatora wystąpią Dan Terminus i Gost.

Rezyduje w Paryżu, naprawdę nazywa się James Kent, ale jako artysta znany jest pod ksywką Perturbator. Fascynują go między innymi Vangelis, John Carpenter, ale także Tears For Fears, czy New Order. James tworzy niesamowitą, mroczną muzykę, która idealnie sprawdziłaby się jako ilustracja produkcji filmowej w stylu "Blade Runnera" albo "Ucieczki z Nowego Jorku". Tak, prawdą jest, że Perturbator nie stroni od tanecznego beatu, lecz pierwszeństwo zawsze ma u niego klimat. A ten tworzy kapitalny. W Hydrozagadce artysta pojawi się, promując swój czwarty album, zatytułowany "The Uncanny Valley". Tytuł Kent zaczerpnął z robotyki, którą się fascynuje.

Dan Terminus pochodzi z tego samego miasta, co legenda muzyki elektronicznej, Jean Michel Jarre, czyli Lyonu. I także muzykę elektroniczną tworzy, aczkolwiek o zdecydowanie innym charakterze niż słynny rodak. Co prawda podszyta jest ona mrokiem i tajemnicą, ale równie dobrze można twórczość Dana wykorzystać na tanecznym parkiecie. Dan Terminus przyjedzie do Polski promować wydany w 2015 roku album "The Wrath Of Code".

Podają, że mieszkają w piekle i że znajduje się ono w stanie Michigan. Zamiast biografii korzystają z cytatu ze Starego Testamentu. Ale spokojnie, GosT nie będzie porywał do piekła ani nawracał na wiarę pierwszych katolików. Przyłoży natomiast mocną, intensywną, mroczną i tajemniczą elektroniką. Podobnie jak w przypadku twórczości Perturbatora, nadającą się do zilustrowania mrocznej produkcji filmowej. GosT zjawi się w Hydrozagadce, aby promować album o tytule "Behemoth".

18 marca 2016
Kraków / Rotunda, ul. Oleandry 1

Bilety:
50 zł - przedsprzedaż,
60 zł - w dniu koncertu


19 marca 2016
Warszawa / Hydrozagadka, ul. 11 listopada 22


Bilety:
50 zł - przedsprzedaż,
60 zł - w dniu koncertu

Organizator: Knock Out Productions

Bilety: www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)