Wygraj album Kurta Cobaina "Montage of Heck: The Home Recordings"

Newsy
Wygraj album Kurta Cobaina "Montage of Heck: The Home Recordings"

W przeddzień rocznicy urodzin Kurta Cobaina zapraszamy do udziału w konkursie, w którym można wygrać podwójny album "Montage of Heck: The Home Recordings".

Film "Kurt Cobain: Montage of Heck" okazał się jednym z najbardziej innowacyjnych, a zarazem intymnych dokumentów w historii kina. To jedyny, w pełni autoryzowany film o życiu  Kurta Cobaina. Dzięki temu, że córka zmarłego muzyka Frances Bean Cobain jest współproducentką filmu, pozwoliło twórcom na dotarcie do prywatnych, rodzinnych archiwów.

Ścieżka dźwiękowa "Montage of Heck: The Home Recordings" składa się z wczesnych nagrań, które pozwalają spojrzeć na proces pracy twórczej Cobaina. Przez krótkie fragmenty utworów, muzycznych eksperymentów, od nagrań demo po ostateczne kawałki, które później pojawiły się na albumach Nirvany. Tytuł Kurt Cobain: Montage of Heck wziął się z muzycznej składanki, którą stworzył Cobain na 4 ścieżkowym magnetofonie kasetowym w 1988 roku.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.

Konkurs:

Mamy do wygrania 10 egzemplarzy płyty 2CD (31 utworów). Odpowiedzi wysyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Kurt. Odpowiedzi można przesyłać do niedzieli (28.02) do północy. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu. Wyniki konkursu ogłosimy 3 marca.

Pytanie:

Widoczny na zdjęciu czarny Fender Stratocaster został rozbity przez Kurta Cobaina podczas nagrywania jednego z utworów umieszczonych na albumie "Nevermind". Na nagraniu można nawet usłyszeć sprzężenia wydawane przez kończący żywot instrument. O jaki utwór chodzi? (podpowiedzi szukaj na naszej stronie)

Rozstrzygnięcie konkursu:

Dziękujemy za odpowiedzi. Chodziło o utwór "Endless Nameless". Płyty otrzymują: Grzegorz Bielecki, Marcin Chojnowski, Maciej Rawicz, Łukasz Wierzbowski, Paweł Marciszewski, Rafał Szwaracki, Andrzej Trokielewicz, Agnieszka Fajfer, Jurek Kubas oraz Dominika Wójcik. Gratulujemy!