Kodaline na Colours of Ostrava 2016

Newsy
Kodaline na Colours of Ostrava 2016

Do składu piętnastej edycji Colours of Ostrava 2016 dołączyła irlandzka grupa Kodaline.

Z jednej strony powiew świeżości i irlandzki urok, z drugiej skojarzenia z U2, Mumford & Sons, czy Snow Patrol. Kodaline brzmi jakby najlepszą terapią na złamane serce był rock i wyśpiewywane z najczystszą szczerością wyznanie. "W powierzchownym świecie łatwo jest się zatracić. Ważne jest jednak, by pozostać sobą. Nie tracić czasu na udawanie kogoś innego."

Zaczynali pod szyldem 21 Demands. Zadebiutowali kawałkiem "Give Me A Minute" który znalazł się na Irish Singles Chart w marcu 2007 roku. W 2011 roku zespół zmienił nazwę na Kodaline. Ich debiutancki krążek "A Perfect World" ukazał się w czerwcu 2013 roku. Płyta szybko pojawiła się na szczycie irlandzkiej listy najchętniej kupowanych płyt, oraz na trzecim miejscu UK Top 40. Sami przyznają, że nie planowali niczego z wyprzedzeniem, dlatego gdy zaczęli eksperymentować z brzmieniem, po prostu rozpoczęli nagrywanie i nie mogli przestać. Zaledwie osiem tygodni później album "Coming Up For Air" był gotowy.

"Gdybyś powiedział nam na początku lata, że skończymy materiał na album przed jesienią, nie uwierzylibyśmy" - mówi Steve Garrigan - "To stało się tak szybko, wiele z piosenek zostało nagranych na żywo w studiu, na miejscu" - dodaje. Odsłony ich teledysków na YouTube liczą się w milionach, a bilety na amerykańską i kanadyjską trasę koncertową sprzedały się w mgnieniu oka. Nie inaczej jest z ich koncertami w słynnej Olympia Theatre Dublin - wejściówki na jeden z trzech występów sprzedały się w trzy minuty. Nie mogło ich również zabraknąć na Glastonbury. Zaistnieli także na dużym ekranie - ich hit "All I Want" znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu "The Fault in Our Stars".

Czterodniowe karnety na Colours of Ostrava 2016 dostępne są w polskiej przedsprzedaży w internetowym sklepie joyStore by Joytown w cenie 305 PLN. W kolejnych miesiącach karnety będą pojawiać się w ograniczonych, droższych pulach. Niebawem dostępne będą także bilety campingowe i parkingowe.

Przypomnijmy, że dotychczas ogłoszono nazwy następujących wykonawców: Tame Impala, Of Monsters And Men, Thievery Corporation, Kodaline, Passenger, Anohni (Antony & the Johnsons + Oneohtrix), Slowdive, The Vaccines, 2Cellos, Caro Emerald, Nothing But Thieves, Rocky Dawuni, Kila, Mbongwana Star, Mariachi El Bronx, Songhoy Blues, Skinny Lister, CC Smugglers, The Unthanks, My Baby, Joel Sebunjo & Sundiata, Freeborn Brothers, Al Jawala, Mydy Rabycad, Lake Malawi, Republic of Two, Ohm Square, Ivan Hlas Trio, VR/Nobody, Selective Mute, David Stypka & Bandjezz, Martin Kratochvil & Jazz Q, The Atavists

Więcej szczegółów na www.colours.pl

Colours of Ostrava 2016
14-17 lipca 2016 | Ostrawa, Czechy


Polska przedsprzedaż biletów: www.joystore.pl/colours

Facebook: www.facebook.com/ColoursPL/
Event: www.facebook.com/events/755858677857573/
Twitter: www.twitter.com/colours_pl
Instragram: www.instagram.com/colours_pl/

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym festiwalu.