Esben And The Witch na koncercie w Polsce

Newsy
Esben And The Witch na koncercie w Polsce

4 kwietnia 2016 roku w warszawskim Klubie Hydrozagadka wystąpi brytyjskie trio Esben And The Witch. W roli supportu zobaczymy Signal From Europa z Gdańska.

Nazwa grupy Esben And The Witch została zaczerpnięta od jednej z duńskich bajek. Nieprzypadkowo. Muzyka zespołu mogłaby posłużyć za ścieżkę dźwiękową do mrocznej historii. To mieszkanka cinematic post rocka, dream popu i post punka, z charakterystycznym damskim wokalem, która przywodzi na myśl dokonania m.in. Portishead czy Bat For Lashes.

Zespół powstał w Brighton w 2008 roku, a dwa lata później podpisał umowę z cenioną wytwórnią Matador. W 2011 roku grupa zadebiutowała albumem "Violet Cries", a dwa lata później ukazał się chwalony przez krytyków drugi krążek - "Wash the Sins Not Only the Face". Trzecia płyta "A New Nature" wydana został już we własnym labelu i wyszła spod producenckiej ręki Steve'a Albiniego (znany ze współpracy z PJ Harvey i Neurosis).

Brytyjskie trio gościło już w Polsce supportując Sólstafir, a także występując na Asymmetry Festival.

Signal From Europa to post-rockowa kapela z trójmiasta, która powstała latem 2013 roku. Od tamtej pory tworzy, starając się czerpać z klasyki gatunku, jak i szukać weny w szeroko pojętej muzyce alternatywnej. Nazwa została zainspirowana filmem "2001: Odyseja Kosmiczna", który stworzył zarys całej koncepcji zespołu. Formacja przygotowuje właśnie EPkę z nowym materiałem, który przedpremierowo będzie można usłyszeć w Hydrozagadce.

04.04.2016
Klub Hydrozagadka / ul. 11 listopada 22, Warszawa


Bilety:
44 zł (przedsprzedaż)
55 zł (w dniu koncertu)

Bilety w przedsprzedaży dostępne wyłącznie na Bilety24.pl

Facebook