Dream Theater - zobacz video do The Gift of Music

Newsy
Dream Theater - zobacz video do The Gift of Music

Można już zobaczyć teledysk do utworu "The Gift of Music" pochodzącego z ostatniego albumu Dream Theater "The Astonishing".

"The Astonishing", dwupłytowy album koncepcyjny ukazał się 29 stycznia 2016 roku nakładem Roadrunner Records. Dream Theater pracował nad materiałem od stycznia w Cove City Sound Studios w Glen Cove w stanie Nowy Jork. Album wyprodukował John Petrucci a miksem zajął się Richard Chycki (Aerosmith, Rush). Za orkiestrację odpowiada David Campbell.

Do pierwszego singla promującego album, "The Gift of Music" powstał teledysk w reżyserii Wesa Teshome. John Petrucci: "Planując teledysk mieliśmy zamiar położyć nacisk na wykonanie i dlatego chcieliśmy mieć pewność, że uda nam się zachować unikalny i wyjątkowy klimat. Znaleźliśmy interesujące miejsce w New Jersey, które cechowało się właściwą atmosferą. Do clipu włączyliśmy również trochę animacji, dzięki czemu mogliśmy nawiązać do konceptu "The Astonishing". Naszym zdaniem gotowe video prezentuje idealną równowagę pomiędzy opowiadaną historią a występem."

 

John Petrucci o "The Astonishing": "Mieliśmy dobry pomysł, aby przygotować koncept album. Ostatni taki krążek ukazał się 15 lat temu i czuliśmy, że to idealny moment, żeby wydać kolejny. Zdawaliśmy sobie sprawę, że przede wszystkim musimy mieć historię, która będzie fundamentem całości. Nie interesował mnie album oparty na luźnej czy przypadkowej opowieści. Chciałem pełnego show, a nie jedynie concept albumu, dlatego potrzebowaliśmy wszystkich elementów niezbędnych do poprowadzenia narracji - fabuły, scenariusza, miejsca akcji, bohaterów, map. Pomysł narodził się dwa i pół roku temu i potrzebowałem roku, aby przygotować historię i przedstawić ją chłopakom z zespołu. Chciałem poruszać się po znanymi mi terenie, więc wiedziałem, że muzyka musi odegrać w tej historii jakąś rolę. Bardzo lubię SF i fantasy, dlatego podążyłem właśnie w tym kierunku."

Płyta ukazała się w kilku formatach: standardowym 2 CD, 4 LP box secie oraz limitowanym deluxe box secie. Zespół uruchomił specjalną stronę związaną z albumem, nawiązującą do historii zaprezentowanej w nowych utworach - można na niej poznać bohaterów opowieści oraz mapę, na której rozgrywają się wydarzenia.