Asymmetry Festival 2016 ogłasza pierwszych wykonawców

Newsy
Asymmetry Festival 2016 ogłasza pierwszych wykonawców

Poznaliśmy pierwszą grupę wykonawców, których zobaczymy we wrześniu na wrocławskim Asymmetry Festival 2016.

Fascynujące alt country Slim Cessna’s Auto Club, zabójcze riffy Swallow The Sun, mroczny folk Darkher, odurzające akustyczne dźwięki DBUK oraz niszczycielski doom metal w wykonaniu Conan - tak prezentuje się pierwszy zestaw wykonawców, którzy pojawią się na Asymmetry Festival 2016. Impreza odbędzie się we wrocławskim klubie Firlej w dniach 22-24 września. Organizatorzy uruchomią także akcję crowdfundingową, w której będzie można wesprzeć festiwal.

Slim Cessna’s Auto Club to zespół fascynujący, łatwo wciągający publiczność do swojego świata. Slim Cessna’s Auto Club nadawano wszystkie muzyczne etykietki, od alt-country poprzez folk, blues, czy rockabilly. Wydaje się to w pełni uzasadnione, ponieważ grupa określa swoją muzyką jako 100% amerykańską - a jaka jest właśnie Ameryka, jeżeli nie różnorodna i zwariowana? Slim Cessna i Jay Munly, główni członkowie SCAC, są jednymi z najważniejszych przedstawicieli tzw. "brzmienia z Denver". Muzyka zespołu z pewnością przypadnie do gustu fanom 16 Horsepower, Wovenhand, czy wczesnych płyt Nicka Cave'a.

Swallow The Sun to fiński zespół death/doom metalowy założony wiosną 2000 r. przez Juha Raivo. Debiutancki album "The Morning Never Came" ukazał się w 2003 r. i od razu zdobył uznanie dziennikarzy i fanów. Wraz z drugą płytą "Ghosts Of Loss" zespół wspiął się na ósme miejsce na fińskich listach przebojów, a miejsce trzecie zapewnił mu kolejny krążek "Hope", który ujrzał światło dzienne w 2007 roku. W 2015 r. ukazał się szósty już podwójny album grupy zatytułowany "Songs From The North I, II & III".

Darkher to pseudonim pochodzącej z West Yorkshire piosenkarki i muzycznej czarodziejki, Jayn H. Wissenberg. W 2014 r. ukazała się na rynku jej debiutancka EP-ka "The Kingdom Field" wydana przez cenioną niemiecką wytwórnię Prophecy. Jeśli ktoś zastanawiał się, jakby mogło brzmieć Neurosis ery "Souls At Zero" wymieszane z Sigur Ros, to w twórczości Darkher znajdzie na to odpowiedź. Podobne muzyczne barwy odnajdziemy z pewnością na szykowanej na 2016 rok pierwszej długogrającej płycie Brytyjki, na której wystąpią również gitarzysta Martine T. Wissenberg oraz perkusista Shaun Taylor-Steels (m.in. My Dying Bride, Anathema).

DBUK to projekt poboczny muzyków Slim Cessna’s Auto Club, znany również jako Denver Broncos UK. W październiku 2015 r. wydał debiutancki album, wypełniony solidną porcją akustycznego mroku "Songs One Through Eight", który spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem krytyków i słuchaczy.

Conan, superciężkie trio z Wielkiej Brytanii, rozpoczęło swoją działalność w 2007 roku i ma na koncie trzy pełne albumy. Premierę ostatniego z nich, zatytułowanego "Revengeance", zaplanowano na 29 stycznia. Zespół zapowiada, że przedstawi na niej swoje najcięższe, jak do tej pory, oblicze.

AKCJA CROWDFUNDINGOWA


Od samego początku swoje istnienia Asymmetry włącza publikę do aktywnego działania na rzecz festiwalu. To właśnie z bywalcami imprezy układany jest wspólnie line-up, oni doradzali organizatorom i zgłaszali swoje własny pomysły. Teraz wszyscy fani niezależnej, ambitnej muzyki będą mogli wspomóc inicjatorów wrocławskiej imprezy poprzez wzięcie udziału w akcji crowdfundingowej, która pojawi się niedługo na portalu www.polakpotrafi.pl. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na uatrakcyjnienie line-up’u oraz liczne potrzeby organizacyjne i promocyjne. W czasie trwania akcji będzie można wpłacać na konto festiwalu wybrane kwoty pieniędzy, otrzymując w zamian atrakcyjne zestawy nagród i upominków.

Asymmetry Festival
22-24 września 2016 r.
Wrocław, Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56


Bilety: www.asymmetryfestival.pl, www.ticketpro.pl, www.ekobilet.pl oraz klub Firlej.
Strona: www.asymmetryfestival.pl
Facebook: www.facebook.com/Asymmetry.Fest