LCD Soundsystem, The Last Shadow Puppets i At The Drive-In na Open’erze

Newsy
LCD Soundsystem, The Last Shadow Puppets i At The Drive-In na Open’erze

Reaktywowane LCD Soundsystem i At The Drive-In oraz powracająca z nową płytą formacja The Last Shadow Puppets, czyli projekt Milesa Kane’a i Alexa Turnera z Arctic Monkeys, zasilą grono artystów, których zobaczymy na Open’er Festival.

LCD Soundsystem to tak naprawdę projekt Jamesa Murphy’ego, który wystartował w 2002 roku singlem "Losing My Edge". Zespół co kilka miesięcy wypuszczał kolejne nagrania, w tym ultra-popularne "Daft Punk Is Playing at My House", zwiastujące premierę debiutu. Album "LCD Soundsystem" ukazał się na początku 2005 roku, u szczytu popularności dance-punku, gatunku, który po trzech dekadach powracał na parkiety i do stacji radiowych. Symbolem rytmicznych, taneczno-gitarowych utworów stała się właśnie grupa Murphy’ego, przewodząca całej fali nowojorskich zespołów. W 2007 roku ukazał się album "Sound Of Silver", a "This is Happening" - do dziś najaktualniejsza płyta LCD Soundsystem - ujrzała światło dzienne trzy lata później. Murphy już wtedy zapowiedział, że chce odejść od tradycyjnego wydawania nowej muzyki w cyklu albumowym. Niestety, kilka miesięcy później okazało się, ze chce odejść od wydawania muzyki LCD Soundsystem w ogóle. 2 kwietnia 2011 roku formacja zagrała pożegnalny koncert w Madison Square Garden, transmitowany przez internet oraz rejestrowany na potrzeby specjalnego DVD. Tak zakończył się pierwszy etap działalności LCD Soundsystem. Dziś historię zaczynamy na nowo, a jej etapem będzie koncert na Open’erze, gdzie LCD Soundsystem wracają po dziewięciu latach od znakomitego koncertu na głównej scenie.

Jakie są plusy przerwy w działalności Arctic Monkeys? Powrót The Last Shadow Puppets. Projekt Alexa Turnera, Milesa Kane’a i Jamesa Forda wraca dokładnie po ośmiu latach, jakie minęły od premiery ich debiutanckiego albumu "The Age Of The Understatement". Nowa płyta - "Everything You’ve Come To Expect" - zapowiedziana jest na 1 kwietnia i została nagrana dokładnie w tym samym składzie, co jej poprzedniczka. Co więcej, muzycy zdradzili, że jest to druga część z zaplanowanej albumowej trylogii. Pierwszy singiel już znamy - to nagranie "Bad Habits", z pewnością usłyszymy go na pierwszym polskim koncercie The Last Shadow Puppets - 29 czerwca w Gdyni.

At The Drive-In, amerykański zespół działający od 1993 do 2001 stał się jedną z ikonicznych grup alternatywnego rocka lat 90-tych. Niespełna dekada działalności i trzy albumy studyjne na koncie wystarczyły, by ATD-I znacząco wpłynęli na rozwój i jakość sceny post-hardcore’owej na całym świecie. Debiut "Acrobatic Tenement" ukazał się w 1996 roku. Jednak ich najważniejszy, najbardziej dopracowany brzmieniowo materiał to wydany w 2000 roku "Relationship Of Command". Kilka tygodni po premierze płyty zespół zdecydował się rozwiązać. Powodem było psychiczne i fizyczne wyczerpanie. Czyli coś, na co ciężko pracowali przez kilka kolejnych lat. Pierwsza, ale tylko koncertowa, reaktywacja At The Drive-In miała miejsce w 2012 roku. Ogłoszony klika dni temu powrót ma nam tym razem dać nie tylko znakomite koncerty, ale także nowy materiał studyjny.

Wcześniej potwierdzono udział następujących wykonawców: Red Hot Chili Peppers, Bastille, Florence + The Machine, PJ Harvey, Sigur Ros, Tame Impala, Beirut, Caribou, Foals, Chvrches, The 1975, Vince Staples, Dawid Podsiadło i Wiz Khalifa.

Open'er Festiwal
29.06 - 2.07.2016
Lotnisko Gdynia - Kosakowo


Ceny biletów do 5.06.2016:

karnet 4-dniowy - 549 PLN
karnet 4 dniowy + pole namiotowe - 629 PLN
karnet weekendowy - 369 PLN
karnet weekendowy + pole namiotowe - 429 PLN
bilety jednodniowe - 239 PLN

Bilety dla dzieci:
Od 3 do 12 roku życia - 50% ceny: karnet 4-dniowy  274 PLN, karnet 4-dniowy + pole namiotowe - 314 PLN, karnet weekendowy - 184  PLN, karnet weekendowy + pole 214 PLN, bilety jednodniowe - 119 PLN.
Dzieci do 3 roku życia: udział bezpłatny.

Ceny biletów od 6.06.2016
karnet 4-dniowy - 589 PLN
karnet 4 dniowy + pole namiotowe - 659 PLN
karnet weekendowy - 399 PLN
karnet weekendowy + pole namiotowe - 459 PLN
bilety jednodniowe - 239 PLN

Bilety dla dzieci:
Od 3 do 12 roku życia - 50% ceny: karnet 4-dniowy - 294 PLN, karnet 4-dniowy + pole namiotowe - 329 PLN, karnet weekendowy - 199 PLN, karnet weekendowy + pole - 229 PLN, bilety jednodniowe - 119 PLN
Dzieci do 3 roku życia: udział bezpłatny.

Bilety dostępne w altersklepie oraz w wybranych punktach sprzedaży eBilet.

Bilety VIP (Very Interesting Place) można kupić, kontaktując się z adresem VIP@alterart.pl

Zdjęcie: Asia Kubicka