Matt Elliott na koncercie w Polsce

Newsy
Matt Elliott na koncercie w Polsce

Mroczny bard z Bristolu, Matt Elliott, przyjedzie w marcu do wrocławskiego Firleja na jedyny koncert w Polsce.

Po pamiętnym występie na ubiegłorocznej edycji Asymmetry Festival Matt Elliott powraca do Wrocławia. Brytyjski pieśniarz balansujący na granicy rocka, folku i songwritingu wystąpi 15 marca w klubie Firlej, gdzie zaprezentuje zarówno utwory ze swojej solowej działalności, jak i te, które nagrywał pod szyldem The Third Eye Foundation. Będzie to jedyny tego typu koncert podczas tegorocznej europejskiej trasy artysty.

Występ Matta Elliotta będzie podzielony na dwie części. W jednej z nich "najsmutniejszy bard świata" wykona kompozycje solowe, natomiast w drugiej  publiczność będzie mogła usłyszeć materiał z płyty "Semtex", którą Elliott nagrał w ramach projektu The Third Eye Foundation. Album "Semtex" ukazał się na rynku dokładnie 20 lat temu i stał się jednym z najbardziej wpływowych krążków drum & bassowych  w swoim czasie

15.03.2016
Wrocław / Klub Firlej

godz: 20:00

Bilety: 30, 40 zł dostępne na www.firlej.wroc.pl, www.ekobilet.pl, www.ticketpro.pl oraz w Empiku, Media Markt , Saturnie oraz w klubie Firlej.

Elliott nie miał jeszcze 16 lat, gdy postanowił przerwać naukę i poświęcić się swojej pasji do muzyki. W wieku 25 lat zatrudnił się w sklepie z płytami i jako DJ zaczął puszczać muzykę w niektórych klubach Bristolu. Niedługo potem pojawił się na sesji nagraniowej u Johna Peela z BBC oraz został zaproszony przez Sonic Youth do Nowego Jorku na festiwal muzyczny, który odbył się pod Mostem Brooklińskim. Podpisał kontrakt z Domino Records, a po znalezieniu nowego domu we Francji wydał łącznie pięć albumów jako Third Eye Foundation i sześć albumów sygnowanych własnym nazwiskiem. W czasie swojej długiej kariery został poproszony o przygotowanie oficjalnych remiksów dla Tarwater, Blonde Redhead, Mogwai, Ulver i Thurstona Moore’a. W Wielkiej Brytanii uważany jest za jedną z czołowych postaci undergroundu.

O ile na początku swojej solowej kariery Elliott tworzył muzykę będącą mieszanką drill'n'bass-u, trip hop-u oraz innych gatunków z pogranicza elektroniki i nowych brzmień, to na jego ostatnich albumach dominuje gitara akustyczna i brzmienia dark folkowe. Dają o sobie znać również inspiracje muzyką słowiańską, a pisane przez artystę piosenki są przepełnione melancholią, bolesną szczerością i zadumą. "Only Myocardial Infarction Can Break Your Heart" - ostatni krążek Elliotta, ukazuje artystę jeszcze z innej strony - jako ostrożnego optymistę.