Nightwish pierwszym headlinerem Czad Festiwal 2016

Newsy
Nightwish pierwszym headlinerem Czad Festiwal 2016

Czad Festiwal ujawnił pierwszych artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji. Headlinerem imprezy, która odbędzie się w dniach 25-28 sierpnia 2016 r., będzie Nightwish.

Nightwish posiada w Polsce silną grupę fanów, którzy ostatni raz mieli okazję zobaczyć zespół na żywo w 2012 roku. Koncert na Czadzie będzie też pierwszym występem w Polsce z nową wokalistką Floor Jansen.

Nowy album Nightwish "Endless Forms Most Beautiful" to zupełnie inny rozdział w twórczości zespołu, który wyznacza nowe standardy i rozpoczyna magiczną podróż do epickiego i zniewalającego wszechświata. To ósmy albumem Finów, ale pierwszy nagrany z holenderską piosenkarką Floor Jansen, która na stałe dołączyła do Nightwish w 2012 roku. Wydawnictwo, inspirowane jest pracami Karola Darwina i innych sławnych naukowców jak Richard Dawkins czy Carl Sagan. Dawkins pojawia się zresztą jako narrator na początku piosenki "Shudder Before The Beautiful". "Endless Forms Most Beautiful" zawiera jedenaście epickich, bardzo różnorodnych kompilacji, skomponowanych głównie przez Tuomasa Holopainena.

Wśród pozostałych zespołów, których będzie można posłuchać w sierpniu znalazł się Fiddler's Green, czyli speedfolkowa petarda z Niemiec, która klasyczny irish folk uzupełnia elementami punka i gothic rocka. Wystąpi również punk rockowa legenda z Wysp - The Exploited - dowodzona przez Wattiego Buchana oraz Dreadnoughts, kanadyjski zespół celtic punk rockowy, który zgromadził w naszym kraju sporą bazę fanów. Formacja garściami czerpie ze słowiańskiej muzyki, sięgając do polek, kujawiaków i innych melodii ludowych, które miesza ze street punkiem. Zobaczymy ponadto Neonfly, brytyjski zespół oscylujący na granicy rocka i metalu oraz Russkaja, bałkańsko-rosyjską grupę, który zapowiada kozackie pożegnanie lata.

Zagraniczne zespoły uzupełni mocny skład polskich wykonawców reprezentowany przez rockowe Illusion, Lipali i Perfect, punkowy Farben Lehre, rock'n'rollową Sexbombę, a na dokładkę zespół taki sam jak żaden, czyli szczery do bólu Kabanos, który po raz drugi będzie mieć okazję, żeby zrobić publiczności "kiełbie we łbie". Warto wspomnieć, że Farben Lehre oraz Sexbomba obchodzą w tym roku jubileusze 30-lecia istnienia. Tylko podczas Czad Festiwalu dołączą do nich zaproszeni goście.

Tegoroczna edycja festiwalu będzie czwartą i jak przyznają organizatorzy, oczekiwania rosną. Festiwal nieustannie się rozwija, czego dowodem była zeszłoroczna strefa rozrywki oraz świetny line up z The Offspring na czele. Uruchomiona dodatkowo wyspa z zalewem była przyjemnym miejscem na złapanie drugiego oddechu. Kino plenerowe, leżaki, silent disco, pawilony, a także wesołe miasteczko oraz inne rozrywki typu bubble football były fajnym dopełnieniem festiwalowego klimatu.

Festiwal odbędzie się w dniach 25-28 sierpnia 2016 na terenie Arena Park w Straszęcinie k. Dębicy

Cena biletów:
229 zł* - Early Bird Ticket - styczeń, luty
Regular Ticket:
269 zł* - Marzec, kwiecień, maj, czerwiec
299 zł - Lipiec, sierpień
319 zł - W dniu festiwalu

Bilety można kupić na stronie https://czadfestiwal.pl/bilety-2/

Wszystkie aktualne informacje można znaleźć na stronie wydarzenia https://czadfestiwal.pl/ oraz na FB.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym festiwalu.