Flower Power - Ania Rusowicz z Woodstock już w sklepach

Newsy
Flower Power - Ania Rusowicz z Woodstock już w sklepach

10 grudnia ukazał się album "Flower Power" - koncertowy album Ani Rusowicz i jej gości, zarejestrowany podczas tegorocznego Przystanku Woodstock.

Zacznę od podziękowań. Nie jest łatwo namówić kapele na coverowy koncert. Dzięki takim spektaklom jak "40 lat Woodstocku", "Projekt punk", "Projekt metal" udaje nam się jednak wprowadzić artystów w nastrój, który wart jest zrobienia koncertu, ściągnięcia gości, przygotowania aranżacji i zebrania tego w całość, która od pierwszego do ostatniego dźwięku zabierze nas i naszą wyobraźnię w świat muzycznych legend. Jednym z zespołów, który postanowiliśmy zaprosić do zaaranżowania takiego świata była Ania Rusowicz i jej band, którzy reprezentują bardzo wyraźny styl "hipi". Zaproponowaliśmy im, aby przygotowali projekt "Flower Power" w oparciu o wybrane standardy muzyki lat 60-tych.

Przedstawiliśmy im swoje propozycje muzyczne, a chwilę później mogliśmy się pochylić nad wstępnym projektem przyniesionym przez Anię i chłopaków. Wspólna burza mózgów poskutkowała wybraniem tytułów, które znajdziecie na okładce tej płyty. Ania natychmiast ruszyła także z propozycjami gośćmi, których chciałaby zaprosić do projektu, a my myśleliśmy o formie koncertu, który, jak się okazało, idealnie wpasował się do ideologii Przystanku Woodstock. Już wtedy planowaliśmy wydać go na płycie CD i DVD. Projekt rósł w siłę, nie tylko muzyczną, ale także happeningową. Okazało się, że mamy możliwość rozsypania nad głowami Woodstockowiczów 10 000 porcji kolorowego proszku (to prezent od zaprzyjaźnionej z nami firmy RICOH), a Ania zorganizowała jeszcze casting na woodstockowe tancerki w stylu lat 60-tych. Tu już nic nie piszemy, to trzeba zobaczyć.

Wyjątkowy koncert, który w każdym elemencie najlepiej ilustruje tytuł projektu - "Flower Power". Zobaczcie ten koncert, który dla niektórych opowiada historię muzyki i przypomina piękne i kolorowe czasy, które odbiły niesamowite piętno nie tylko na muzyce, ale i obyczajowości i polityce. Ten koncert podsunął nam kolejne pomysły, co jeszcze powinno zostać zaśpiewane w czasie projektu, ale może na tym to polega, że mając za mało czasu - przypominamy sobie o wielu, wielu wspaniałych utworach tamtych czasów, tamtych dni. 12 utworów, które znajdziecie na płycie, przelatuje jak mgnienie! Gwarantujemy Wam dobry nastrój, szybsze bicie serca i melodie w głowie, które jeszcze długo, długo będą Wam przypominać o projekcie "Flower Power". Płyta dla rodziców, płyta dla Was.

Jurek Owsiak

Tracklista CD/DVD:
1. Intro - Ragaboy
2. Somebody to Love - Ania Rusowicz
3. On the Road Again - Ania Rusowicz, Michał Kielak, Tomasz Organek
4. My Generation - Ania Rusowicz, Kev Fox
5. Jednego Serca - Ania Rusowicz, Kamil Czeszel
6. Poszłabym za Tobą - Ania Rusowicz, Piotr Nalepa
7. Crosstown Traffic - Ania Rusowicz, Gienek Loska
8. Try - Ania Rusowicz, Natalia Sikora
9. Hush - Ania Rusowicz, Grzegorz Kupczyk
10. Whole Lotta Love - Ania Rusowicz, Natalia Przybysz
11. Hey Jude - Ania Rusowicz, Dawid Podsiadło
12. Za daleko mieszkasz miły - Ania Rusowicz
13. Gaduła Jurka
14. Jednego serca - Ania Rusowicz, Kamil Czeszel

Dodatki DVD:
1. Woodstock 2014: Stróże Świateł, To nie ja, Ślepa miłość
2. Slideshow
3. Making of Woodstock 2015