Koncert Carnifex już za dwa tygodnie

Newsy
Koncert Carnifex już za dwa tygodnie

Carnifex, świętująca 10-lecie istnienia ikona deathcore'a, 3 grudnia wyrusza w europejską część trasy podsumowującą ten okres. 16 grudnia zawita do Warszawy i wystąpi na Noise Stage Progresja Music Zone.

Tego wieczoru zagrają także Within The Ruins, Fallujah i Boris The Blade. Bilety - w tym kolekcjonerskie - wciąż dostępne w sprzedaży.

Muzycy Carnifexa podkreślają, że ich fanów czeka niesamowity wieczór. "Mamy ułożoną dobrą setlistę - są na niej utwory ze wszystkich albumów. Ta trasa jest dla naszych fanów. To oni nas motywują do tworzenia muzyki. Cały nacisk podczas tej trasy jest położony na to, żeby dać im świetny show. Chcemy żeby zapamiętali ten wieczór do końca życia" - mówi Scott Lewis, wokalista zespołu.

16.12.2015
Klub Progresja, Noise Stage (ul. Fort Wola 22)


Bilety:
75 PLN (przedsprzedaż)
85 PLN (w dniu koncertu)

Fani mogą kupić bilety kolekcjonerskie w serwisie Bilety24.pl - http://bit.ly/carnifexwwa oraz na stronie internetowej klubu - http://www.progresja.com. Bilety są także dostępne w serwisach eBilet, Eventim, a także w bileteriach sieci EMPIK w całym kraju.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Carnifex to powstały w 2005 w San Diego kwintet muzyków grających deathcore z elementami death metalu. W ciągu dziesięciu lat swojej kariery stali się jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych zespołów sceny deathcore. Debiutowali w 2007 roku EP-ką “Love Lies in Ashes" i niedługo potem albumem “Died In My Arms" idealnie trafiając w okres rozkwitu granego gatunku i wraz z kapelami takimi jak Despised Icon, Suicide Silence i Bring Me The Horizon spopularyzowali go w USA i Europie. Obecnie Carnifex ma na swoim koncie pięć świetnie przyjętych albumów - ostatni z nich to “Die Without Hope" wydany w 2014 roku.

Within The Ruins powstał w 2003 roku w Westfield, Masachussets. Od początku istnienia w składzie kapeli obecni są gitarzysta Joe Cocchi i perkusista Kevin McGuill. Obecnie grupa ma w dyskografii cztery studyjne płyty i trzy EP-ki. Ostatnim krążkiem zespołu jest wydany w lipcu 2014 roku album “Phenomena". Jest on kolejnym krokiem na drodze rozwoju zespołu, który techniczny deathcore łączy z metalcore’em, a do tego wplata w utwory elementy groove-core’a i djentu.

Fallujah to niepozorny zespół - porusza się płynnie pomiędzy niesłychanie melodyjnym i technicznym black/death metalem, a progrockową elegancja. Ich twórczość charakteryzuje kontrast pomiędzy tą brutalną, nie zostawiającą miejsca na oddech siłą, a melancholijnymi progrockowymi krajobrazami. Zespół powstał w 2007 roku w San Francisco i dość szybko zdobył sporą rzeszę fanów. Z czasem Fallujah, dzięki muzykalności członków grupy, dbałości o niuanse i precyzję grania okrzyknięto przyszłością muzyki ekstremalnej.

Boris the Blade
to kwintet z Australii nazwany na cześć jednego z bohaterów słynnego filmu “Przekręt". Zespół gra od 2010 roku, wydał jak dotąd tylko EP-kę i jeden longplay, ale nie przeszkodziło mu to zaistnieć na iTunes Metal Charts, zebrać porównania do takich kapel jak Suicide Silence czy The Crimson Armada i zagrać kilka światowych tras koncertowych, podczas których odwiedzili m.in. Poznań.