The Browning i Silent Screams na koncercie w Warszawie

Newsy
The Browning i Silent Screams na koncercie w Warszawie

Już 14 grudnia w warszawskiej Hydrozagadce odbędzie się jedyny w Polsce koncert trasy Winter Tour. Biorą w niej udział zespoły z trzech kontynentów: The Browning (USA), Silent Screams (Wielka Brytania), Capture The Crown (Australia) i Walking With Strangers (Szwecja).

The Browning - Kwartet z Kansas City, który jako jeden z pierwszych zaczął łączyć metalcore i deathcore z EDM stosując patenty z takich gatunków jak hardstyle, trance, electronica czy dubstep. Swoje oryginalne brzmienie łączą z tekstami o tematyce sci-fi, zombie, czy wampirów. Jak wiele kapel zaczynali od EP-ek wydawanych DIY, żeby w 2011 doczekać się debiutanckiego albumu "Burn This World" wydanego dla Earache Records. Dwa lata później ukazał się krążek "Hypernova". W maju tego roku rozpoczęli pracę nad nowym albumem, który prawdopodobnie ukaże się dopiero w 2016, ale nowe utwory pojawią się na jesiennej i zimowej trasie

Silent Screams - Kwintet z Coventry pokazał się światu debiutując krążkiem "When It Rains" wyprodukowanym przez Joey'a Sturgisa (Devil Wears Prada, Asking Alexandria, Miss May I). Debiut wypadł na tyle okazale, że trafili pod skrzydła słynnej wytwórni Artery Recordings. Na koncie mają trasy u boku m.in. Chelsea Grin, Suffokate, Crossfaith i Buried In Verona. Zespół buduje kompozycje wokół świetnie uzupełniających się wokalistów - Toma Craig'a i Joey'a Heywooda, którzy tworzą jeden z lepszych duetów wokalnych w post hc/metalcore. W 2012 roku odwiedzili Poznań, teraz pora na stolicę.

Australijczycy z Capture the Crown popularność zyskali w 2011 roku wraz z wydaniem swojego debiutanckiego singla “You Call That a Knife? This Is a Knife!". Dzięki niemu kapela podpisała kontrakt z Sumerian Records. Grupa ma na koncie dwa albumy “‘Til Death" (2011) i wydany po zmianach kadrowych "Reign Of Terror" (2014). W 2013 roku zespół wziął udział w Scream Like You Mean It Tour razem z m.in. Story of the Year i Like Moths to Flames.

Walking With Strangers - zespół założony w 2007 w Trollhättan został szybko okrzyknięty jednym z największych talentów szwedzkiej sceny metalcore. Po dwóch latach działalności wydali EP-kę "Buried, Dead And Done", a w 2011 roku debiutancki album "Hardships". Ku rozpaczy wielu fanów WWS zdecydowali zakończyć działalność w 2013 roku, na szczęście w tym postanowieniu wytrwali tylko rok - w czerwcu 2015 roku premierę miał album "Terra". Ich brzmienie to unikalny, bardzo techniczny progresywny metalcore, który zdecydowanie wyróżnia się na tle całego gatunku.

14.12.2015
Klub Hydrozagadka / Warszawa, ul. 11 listopada 22


Bilety:
50 zł (przedsprzedaż)
60 zł (w dniu koncertu)

Bilety w przedsprzedaży dostępne TYLKO w serwisie Bilety24.pl

Facebook

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.