Kawy dwie - nowy teledysk Lipali

Newsy
Kawy dwie - nowy teledysk Lipali

Lipali prezentuje teledysk do utworu "Kawy dwie" zapowiadającego najnowszy album zespołu "Fasady", który dziś ma swoją premierę.

"Kawy dwie" to jedna z bardziej lirycznych piosenek na płycie. Pozornie szorstka opowieść o miłości i związkach skrywa tęsknotę za bliskością. Prosty przekaz, rockowe brzmienie i… Lipa grający na banjo. Klip do utworu to obraz, na który składają się portrety zespołu i sceny wyrwane wprost z codziennego życia. Nie zabrakło też trójmiejskich akcentów - Zatoki Gdańskiej i Wydziału Remontowego mieszczącego się w budynku będącym kiedyś biurem przepustek Stoczni Gdańskiej.

"Fasady" to piąty studyjny krążek Lipali, ale pierwszy nagrany w czteroosobowym składzie. W 2015 roku do Lipy, Qlosa i Luka dołączył Roman Bereźnicki. W "Fasadach" słychać jak muzyka dojrzewa z zespołem - jest miejsce na ogień i zabawę, ale też nie brakuje przestrzeni na miłość i refleksję. Poszukiwanie - siebie, szczęścia, wolności i sensu życia jest wyczuwalne w każdym dźwięku i słowie.

11 zupełnie nowych kawałków to historia człowieka, który ma wiele za sobą, ale nadal szuka odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jaką drogę wybrać? Jak kochać, kiedy we wspólne życie wdziera się rutyna? Czym jest człowiek? Jak szczęśliwie żyć, gdy dookoła tyle wojen i cierpienia? Wiele pytań, niewiele odpowiedzi. "Fasady" są inne, niż wszystkie pozostałe płyty Lipali, ale jak zawsze zespół trafia w sedno tego, co w życiu najważniejsze.

Lista utworów:

1. Ludzie 1.2
2. A gdyby tak…
3. Kumulacja
4. Sunrise
5. Wolność
6. Krajobrazy bez człowieka
7. Tuż za twoim progiem
8. Wschód
9. Lava love
10. Kawy dwie
11. Chłopcy

Pierwszym singlem promującym album była kompozycja "Ludzie 1.2", do której również powstał teledysk.

Płytę można zamówić na stronie zespołu. Nabywca otrzyma wówczas dodatkowo kod umożliwiający pobranie wersji cyfrowej albumu.

Więcej informacji: http://lipali.net/

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.