Dodatkowy koncert Crippled Black Phoenix

Newsy
Dodatkowy koncert Crippled Black Phoenix

Nie na dwóch, ale na trzech koncertach wystąpi w Polsce Crippled Black Phoenix. Poza zaplanowanymi koncertami w Poznaniu i w Warszawie zobaczymy zespół również we Wrocławiu

Po ciepłym przyjęciu ostatniego albumu "White Light Generator" (2014) Brytyjczycy postanowili ponownie odwiedzić Polskę. W tym roku zespół przygotował dla swoich fanów coś specjalnego. Muzycy nagrali EPkę "O-Ech-OES", na której znalazły się covery Pink Floydów - "Childhoods End" i 38-minutowa wersja klasyka "Echoes". Oryginalnie utwór po raz pierwszy pojawił się na albumie "Obscured By Clouds", niedocenianym i często zapomnianym klejnocie. Wersja Crippled Black Phoenix powstała we współpracy z Se Delan i będzie wykonywana na żywo na nadchodzącej trasie New Dark Age - Winter Tour, z Belindą Kordic na wokalu obok Daniela Anghede, tak jak to zarejestrowano w studiu nagraniowym.

Zespół wystąpi w Poznaniu, Warszawie oraz, 2 grudnia, na dodatkowym koncercie we Wrocławiu. Bilety na koncert poznański można wykorzystać na koncert we Wrocławiu.

29.11.2015
Blue Note / Poznań
Godzina: 19:00


Bilety:
54 zł (http://pwevents.pl/pl/bilety,1,282.html)
59 zł (przedsprzedaż)
64 zł (w dniu koncertu)

Bilety dostępne: www.pwevents.pl, Biletomat.pl, Ebilet, Eventim, Ticketpro, CIM, Rock Long Luck i Blue Note.

Organizator: PW Events

30.11.2015
Progresja / Warszawa
Godzina: 19:00


Bilety:
73 zł (przedsprzedaż)
83 zł (w dniu koncertu)

Bilety kolekcjonerskie dostępne jedynie na www.progresja.com
Bilety dostępne: w Empikach, eventim.pl, ebilet.pl, tikeria.pl

Organizator: Progresja Music Zone

2.12.2015
Firlej / Wrocław
Godzina: 20:00


Bilety:
54 zł (http://pwevents.pl/pl/bilety,1,301.html)
59 zł (przedsprzedaż)
64 zł (w dniu koncertu)

Bilety dostępne: www.pwevents.pl, Biletomat.pl, Ebilet, Eventim, Ticketpro, KupBilet, Rocky Shop

Organizator: PW Events

Crippled Black Phoenix powstał w 2004 roku i od początku był wynikiem kooperacji muzyków, znanych m.in z takich projektów jak: Mogwai, Electric Wizard, Iron Monkey czy Gonga. Swój wkład w historię kapeli miał również Geoff Barrow z Portishead.

Ciężko jest jednoznacznie określić twórczość muzyczną Brytyjczyków. Wynika to z faktu ciągłych poszukiwań stylistycznych zespołu, łączących w sobie eksperymentalne brzemienia z klasyką, progresywne granie z post-rockiem oraz mocny gitarowy pazur z przepełnionymi melancholią balladami. Co ważniejsze, ów muzyczny eklektyzm spina nietuzinkowa atmosfera, określana przez sam zespół mianem "ballad końca świata", przepełnionych melancholijną zadumą. Zespół ma na koncie sześć studyjnych albumów, z których ostatni "White Light Generator" ujrzał światło dzienne w marcu 2014 roku.

Więcej informacji dostępnych na www.pwevents.pl oraz www.facebook.com/agencjapwevents.