Powracająca Fala, czyli Muchy w Blue Note

Newsy
Powracająca Fala, czyli Muchy w Blue Note

Trzydzieści lat po premierze "FALi" Piotra Łazarkiewicza Muchy prezentują album z muzyką z tego kultowego filmu.

"Powracają FALA" ukaże się 6 listopada i jest zapisem koncertu Much z tegorocznego festiwalu w Jarocinie. Na płycie znajdą się nowe aranżacje utworów m.in. Tilt, Izrael, Aya RL czy Republiki. Podczas koncertów muzyce towarzyszyć będą efektowne wizualizacje nawiązujące do samego filmu i do trzech ostatnich dekad polskiej muzyki.

Poznański koncert będzie miał miejsce już 6 grudnia w klubie Blue Note. Dodatkową atrakcją koncertu będzie bez wątpienia powrót do składu Much Piotra Maciejewskiego.

6 grudnia 2015
Blue Note, Poznań

godzina 20:00

Bilety:
29 zł (http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,298.html)
34 zł (przedsprzedaż)
39 zł (w dniu koncertu)

Bilety dostępne w: Biletomat.pl, Bilety24.pl, Ebilet, Eventim, Ticketpro, CIM, Rock Long Luck

Latem 1985 Piotr Łazarkiewicz pojechał do Jarocina, aby nakręcić film o festiwalu. W przypadku tego reżysera nie mogło skończyć się na bezrefleksyjnej relacji. Efektem tej podróży jest "FALA" niezwykły muzyczny dokument o odwiecznej walce pokoleń "młodzi vs starzy" i "lud kontra władza" podszytej ówczesną sytuacją polityczną w Polsce. Ścieżkę dźwiękową tamtych wydarzeń napisały Republika, Tilt, Izrael czy Madame i Aya RL - dawne zespoły Roberta Gawlińskiego i Pawła Kukiza - ówczesnych debiutantów.

Trzydzieści lat później Muchy zagrały na żywo w Jarocinie muzykę z filmu Łazarkiewicza. Piosenki nie straciły przez lata nic ze swojej mocy. Zyskały za to aktualną siłę przekazu dzięki świetnym, uwspółcześnionym aranżacjom. Ten album to zapis letniej nocy podczas festiwalu w Jarocinie w lipcu 2015. Audiowizualne widowisko koncertowe Much wzbudziło zachwyt festiwalowej publiczności, a także obecnych w Jarocinie muzyków Republiki i Magdaleny Łazarkiewicz - żony reżysera "FALI". To muzyczna podróż do czasów, kiedy buntować się było łatwiej, bo żyć było trudniej i niezwykła wycieczka przez trzy dekady polskiej muzyki.

Program koncertu:
1. Pogo II (Aya RL)
2. Ulica (Aya RL)
3. Gdyby nie szerszenie (Madame)
4. Nie poddawaj (Izrael)
5. Komisariat (1984)
6. O jaki dziwny, dziwny, dziwny (Tilt)
7. Coś pozytywnego (Tilt)
8. Moja krew (Republika)
9. Nasza ściana (Aya RL)
10. Rzeka miłości, morze radości, ocean szczęścia (Tilt)

W dniu koncertu będzie można nabyć album na CD i płycie winylowej w specjalnej cenie wraz z autografami muzyków.