Anthrax - jubileuszowe wydanie Spreading The Disease

Newsy
Anthrax - jubileuszowe wydanie Spreading The Disease

20 listopada, nakładem wytwórni Universal ukaże się jubileuszowe wydanie klasycznego albumu Anthrax "Spreading The Disease", który pierwotnie ukazał się 30 lat temu.

"Spreading The Disease", na którym po raz pierwszy wystąpili wokalista Joey Belladonna i basista Frank Bello, ukazał się 30 października 1985 roku i okazał się przełomowym krążkiem w karierze Anthrax. To również jeden z najważniejszych albumów w historii thrash metalu, nic więc dziwnego, że zespół chciał uczcić tę rocznicę w wyjątkowy sposób. "Chcieliśmy przygotować dla naszych fanów coś specjalnego - powiedział perkusista Charlie Benante "Kilka lat temu przekazaliśmy swoje pomysły Universalowi i cały czas trzymaliśmy rękę na pulsie, przygotowując wraz z wytwórnią to specjalne wydanie deluxe, które - mam nadzieję - nasi fani polubią".

Jubileuszowa edycja "Spreading The Disease" będzie składać się z dwóch krążków i nie zabraknie na niej niepublikowanego wcześniej materiału - utworu "Medusa" w wersji demo Joey'a Belladonny z 1984 roku, a także zarejestrowanych w tym samym roku surowych wersji dziewięciu kompozycji, nie zawierających wokali i nakładek. Jak zapowiada Benante będzie to "tylko perkusja, trochę gitar i basu, całość ukazująca surowe, podstawowe wersje utworów." Drugi krążek uzupełniają koncertowe nagrania z pierwszego występu Anthrax w Japonii, w Tokyo's Sun Plaza, który odbył się w 1987 roku.

"Spreading The Disease" Był naszym pierwszym albumem nagranym dla dużej wytwórni - mówi Benante "Mocno go promowaliśmy i chcieliśmy grać te utwory na żywo tak, aby jak najbardziej przypominały wersje studyjne. Myślę, że te wykonania pokazują ekscytację młodego zespołu, jakim wówczas byliśmy, dlatego chcieliśmy umieścić je na tym wydawnictwie."

Lista utworów:

CD1

01. A.I.R.
02. Lone Justice
03. Madhouse
04. S.S.D./Stand or Fall
05. The Enemy
06. Aftershock
07. Armed and Dangerous
08. Medusa
09. Gung-Ho
10. Medusa (Joey Belladonna demo)

CD2

01. A.I.R. *
02. Metal Thrashing Mad *
03. The Enemy *
04. Madhouse *
05. Howling Furries *
06. Armed And Dangerous *
07. Gung-Ho *
08. Soldiers of Metal *
09. Lone Justice **
10. Gung-Ho **
11. Metal Thrashing Mad **
12. Raise Hell **
13. Stand Or Fall **
14. Aftershock **
15. Armed And Dangerous **
16. Madhouse **
17. The Enemy **

* Live at Sun Plaza (Tokyo) 1987
** Rhythm track tape, 1984