Queen - A Night At The Odeon w listopadzie w sklepach

Newsy
Queen - A Night At The Odeon w listopadzie w sklepach

Już 20 listopada ukaże się "A Night At The Odeon" - wyjątkowy, transmitowany na żywo w telewizji BBC koncert Queen, który odbył się 24 grudnia 1975 w londyńskim Hammersmith Odeon.

Wydarzenie to było zwieńczeniem najbardziej ekscytującego roku w karierze Queen - swoją wielką trasą koncertową, która obejmowała Europę, Amerykę i Japonię, zespół przypieczętował status globalnej gwiazdy rocka. Dlatego też świąteczne show zostało przygotowane z prawdziwym rozmachem ze spektakularną jak na owe czasy oprawą wizualną, czy specjalnie na tę okazję wypożyczonym dekadenckim białym fortepianem Bechsteina. "To był pierwszy w naszej karierze koncert w całości pokazany w telewizji i do tego w święta" - wspomina Brian May. Jednak dla Queen, jak zawsze zresztą, było ważne, by kosztowna produkcja i ekscentryczne kostiumy Freddiego nie przyćmiły samego występu. W Hammersmith Odeon zespół dał doskonały popis swoich umiejętności. Queen, będąc w szczytowej formie, zaprezentował 15 utworów z pierwszych czterech płyt, a także cztery covery rock’n’rollowych klasyków.

Wersja CD zawiera 2 dodatkowe utwory z koncertu, które zespół wykonał na bis, podczas gdy kamery zostały już wyłączone. Na szczęście koncert równocześnie był transmitowany w radiu BBC1, dzięki czemu ocalał pełen zapis audio tamtego wydarzenia. Wersje DVD i Blu-ray zawierają za to bonusowy materiał w postaci 22-minutowego wcześniej niepublikowanego wywiadu z Brianem Mayem i Rogerem Taylorem oraz rzadko oglądany materiał "Live At The Budokan - Japan 1975". Super Deluxe Box Set zawiera ponadto nagrania z próby w Hammersmith Odeon, o których istnieniu nikt poza samym zespołem nie wiedział. Ówczesny prezenter BBC, Bob Harris, tak wspomina po latach świąteczny występ zespołu - "to był moment, w którym Queen stali się supergwiazdami".

Wydawnictwo ukaże się 20 listopada nakładem Universal Music w następujących formatach: CD/DVD/SD Blu-ray/CD+DVD/CD+SD Blu-ray/2LP/Super Deluxe Box Set/Digital. Deluxe Box zawiera:

1 CD,
1 SD BLU-RAY,
1 DVD,
12" singiel: A. Bohemian Rhapsody / B. Now I’m Here (materiał z próby)
60 stronicowa książka w twardej oprawie z wcześniej niepublikowanymi zdjęciami
Reprodukcja biletu z koncertu
Program koncertu
Reprodukcja rozpiski trasy koncertowej
6 znaczków
Reprodukcja plakatu trasy z 1975 roku
Reprodukcja naklejki stage pass
Reprodukcja 2 balonów, które zostały wrzucone w tłum pod koniec koncertu Hammersmith 1975
Edycja limitowana

Spis utworów:
1. Now I'm Here
2. Ogre Battle
3. White Queen (As It Began)
4. Bohemian Rhapsody
5. Killer Queen
6. The March Of The Black Queen
7. Bohemian Rhapsody (Reprise)
8. Bring Back That Leroy Brown
9. Brighton Rock
10. Guitar Solo
11. Son And Daughter
12. Keep Yourself Alive
13. Liar
14. In The Lap Of The Gods... Revisited
15. Big Spender
16. Jailhouse Rock Medley (includes excerpts of Stupid Cupid & Be Bop A Lula)
17. Seven Seas Of Rhye*
18. See What A Fool I've Been*
19. God Save The Queen