Shining na Języku Trolla - zobacz video

Newsy
Shining na Języku Trolla - zobacz video

Można już zobaczyć video do utworu "Last Day" pochodzące z koncertu, który Shining zagrał na słynnej norweskiej skale Trolltunga.

Trolltunga, charakterystyczna półka skalna, położona na wysokości 700 metrów, to jedna z największych turystycznych atrakcji Norwegii, okrzyknięta przez prasę najlepszym miejscem na świecie do zrobienia sobie selfie. Właśnie tam, 21 czerwca Shining zagrał wyjątkowy, darmowy koncert, obserwowany przez grupkę 300 fanów i turystów, które tego dnia pokonały dość wyczerpującą, liczącą ponad 10 kilometrów drogę na Trolltungę.

Koncert został nakręcony z pokładu helikoptera, przy pomocy drona oraz przez kamerzystów rozstawionych na okolicznych zboczach. Można już zobaczyć pierwszą zajawkę tego wydarzenia, które prawdopodobnie w przyszłości zostanie uwiecznione w postaci albumu koncertowego. Klip powstał do utworu "Last Day"

"Cieszę się, że z dumą mogę wam zaprezentować nasz pierwszy utwór pochodzący z niesamowitego, górskiego koncertu na Trolltundze w Norwegii."
- powiedział lider zespołu Jørgen Munkeby "To był nie tylko najbardziej szalony dzień mojego życia, ale również doświadczenie, które na zawsze zakorzeniło się w moich wikingowych kościach. Co więcej, nie dość, że zdołaliśmy ujść stamtąd z życiem, to jeszcze udało nam się to wszystko nakręcić. Mam nadzieję, że to video dostarczy wam wrażeń, których nie zapomnicie, a dodatkowo da wam unikalną okazję do zobaczenia norweskiego blackjazzowego zespołu w jego naturalnym środowisku. Miłej zabawy i nie próbujcie tego w domu!"

"Last Day" pochodzi z najnowszego albumu studyjnego Shining "International Blackjazz Society", który ukaże się 16 października.

Już kilkanaście dni później zespół wyruszy w europejską trasę promującą nowy materiał. W jej ramach wystąpi na trzech koncertach w Polsce:

1.11.2015
Fabryka / Kraków


Bilety:
65 zł - przedsprzedaż,
75 zł - w dniu koncertu
Sprzedaż: www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)

Organizator: Knock Out Productions

2.11.2015
Hydrozagadka / Warszawa


Bilety:
65 zł (http://pwevents.pl/pl/bilety,1,274.html)
70 zł (przedsprzedaż)
75 zł (w dniu koncertu)
Sprzedaż: Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl, pwevents.pl

Organizator: PW Events

3.11.2015
Liverpool / Wrocław


Bilety:
65 zł (http://pwevents.pl/pl/bilety,1,275.html)
70 zł (przedsprzedaż)
75 zł (w dniu koncertu)
Sprzedaż: Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl, pwevents.pl

Organizator: PW Events

Zdjęcie: Jarle Hovda Moe