Roger Waters The Wall - ścieżka dźwiękowa w listopadzie

Newsy
Roger Waters The Wall - ścieżka dźwiękowa w listopadzie

20 listopada nakładem Sony Music ukaże się ścieżka dźwiękowa Roger Waters The Wall do filmu w reżyserii Rogera Watersa i Seana Evansa.


"The Wall Live" - pierwsza od 1990 roku kompletna inscenizacja klasycznego albumu grupy Pink Floyd stała się ważnym wydarzeniem dla fanów muzyki na całym świecie. Inscenizację obejrzało ponad 4,5 miliona widzów podczas ponad 200 koncertów na czterech kontynentach.

Roger Waters The Wall, wyprodukowany przez Nigela Godricha (Radiohead, Beck, Paul McCartney) to wyjątkowe przeżycie dla fanów, którzy widzieli show, ale również dla tych, którzy nie mieli okazji w nim uczestniczyć. To również najwyższej jakości materiał dla tych, którzy "The Wall" odkryją po raz pierwszy.

Opublikowana w 1979 roku płyta Pink Floyd "The Wall" była pierwszym koncepcyjnym albumem zespołu. To wielka rockowa opera oparta w dużej mierze na wątkach autobiograficznych Watersa. Płyta opowiada o życiu muzyka rockowego o pseudonimie Pink. Poprzez dzieciństwo chłopca wychowywanego przez samotną matkę, śmierć ojca na wojnie, zimną, nieludzką szkołę poznajemy niezwykła muzyczną historię. Z tego albumu pochodzą jedne z najbardziej znanych i wpływowych protest songów: “Run Like Hell", “Another Brick In The Wall" oraz “Comfortably Numb".

Obok albumu powstał także film fabularny w reżyserii Alana Parkera, w którym wykorzystano muzykę grupy. W rolę Pinka wcielił się irlandzki muzyk rockowy Bob Geldof. Trasa koncertowa The Wall (1980-1981) obejmował tylko 31 koncertów. W 1990 roku w zjednoczonym już Berlinie Roger Waters i zaproszeni przez niego goście zagrali koncert do dziś utożsamiany z upadkiem Muru Berlińskiego. Dwadzieścia lat później Roger Waters ruszając w trasę koncertową udowodnił, że przesłanie, jakie niesie "The Wall" jest wciąż aktualne.

Album Roger Waters The Wall to ścieżka dźwiękowa do filmu, którego premiera odbył się we wrześniu na całym świecie. Produkcję tę obejrzało już setki tysięcy fanów. Film ukaże się na płytach DVD oraz Blu-Ray, wydanych przez Universal Pictures Home Entertainment. Soundtrack Roger Waters The Wall dostępny będzie natomiast w formatach 2CD, 3LP oraz w wersji cyfrowej.

Lista utworów

CD 1

1. In the Flesh?
2. The Thin Ice
3. Another Brick in the Wall, Pt. 1
4. The Happiest Days of Our Lives
5. Another Brick in the Wall, Pt. 2
6. The Ballad of Jean Charles de Menezes
7. Mother
8. Goodbye Blue Sky
9. Empty Spaces
10. What Shall We Do Now?
11. Young Lust
12. One of My Turns
13. Don’t Leave Me Now
14. Another Brick in the Wall, Pt. 3
15. Last Few Bricks
16. Goodbye Cruel World

CD 2

1. Hey You
2. Is There Anybody Out There?
3. Nobody Home
4. Vera
5. Bring the Boys Back Home
6. Comfortably Numb
7. The Show Must Go On
8. In The Flesh
9. Run Like Hell
10. Waiting for the Worms
11. Stop
12. The Trial
13. Outside the Wall