Nowy album Trivium Silence In The Snow już w sklepach

Newsy
Nowy album Trivium Silence In The Snow już w sklepach

W piątek, 2 października do sklepów trafił najnowszy album Trivium "Silence In The Snow".

Fani metalu byli przyzwyczajeni, że muzyka grupy Trivium stanowiła połączenie technicznego thrash metalu i charakterystycznych wokali Matta Heafy'ego. Wraz z premierą "Silence In The Snow" nastał nowy czas. Czas łagodniejszego, melodyjnego oblicza Trivium.

Muzycy rzucili wyzwanie sobie i przede wszystkim fanom. Ci drudzy przez ponad dekadę zostali przyzwyczajeni przez kapelę z Florydy do określonego stylu, w którym krzyk, a nawet growl Matta był integralną częścią. Trivium jednak nie lubi stać w miejscu. Muzycy należą do tych, którzy chcą się rozwijać, dodawać coś nowego, zaskakiwać. "Bycie zespołem metalowym polega nie tylko na graniu ostro i agresywnie. Ciężar i moc rażenia można osiągać na różne sposoby" - mówił w jednym z wywiadów gitarzysta Corey Beaulieu.

Album "Silence In The Snow" to pierwsza płyta Trivium, na której znalazły się wyłącznie czyste, melodyjne wokale. Matt (śpiew, gitary), Corey (gitary), Paolo Gregoletto (bas) i Mat Madiro (perkusja), przygotowali fanów na siódmy album kilkoma ujawnionymi przed premierą utworami, tytułowym, "Until The World Goes Cold", "Blind Leading The Blind".

Za produkcję płyty odpowiadał Michael "Elvis" Baskette (m.in. Slash). Miksy wziął na siebie Josh Wilbur (Gojira, Lamb Of God). "Silence In The Snow" to pierwsza płyta Trivium, na której słychać grę Mata Madiro, który dołączył do zespołu w 2014 roku w miejsce Nicka Augusto.

Płyta ukazała się także na winylu, w formie plików cyfrowych oraz w edycji specjalnej, bogatszej o dwie piosenki: "Cease All Your Fire" i "The Darkness Of My Mind".

Lista utworów

01. Snøfall
02. Silence In The Snow
03. Blind Leading The Blind
04. Dead And Gone
05. The Ghost That's Haunting You
06. Pull Me From The Void
07. Until The World Goes Cold
08. Rise Above The Tides
09. The Thing That's Killing Me
10. Beneath The Sun
11. Breathe In The Flames

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.