Rammstein In Amerika od dziś w sklepach

Newsy
Rammstein In Amerika od dziś w sklepach

Dziś premiera najnowszego koncertowego DVD Rammstein "In Amerika".

Materiał został nakręcony na koncercie w nowojorskiej Madison Square Garden, który odbył się 11 grudnia 2010 roku. Komplet biletów wyprzedał się w ciągu 30 minut, a 18 tysięczna publiczność miała wówczas okazję zobaczyć zespół, który wrócił do Stanów Zjednoczonych po 10 letniej przerwie.

"Rammstein In Amerika" ukazuje się nakładem Universal Music w formacie 2 DVD lub 2 Blu-ray. Oprócz koncertu nakręconego przy użyciu 14 kamer w formacie 5.1 surround, na płytach znajdą się również dokumenty - pełnometrażowy film w reżyserii Hannesa Rossachera oraz 20-minutowy film o powstawaniu albumu "Liebe Ist Für Alle Da", który Niemcy promowali podczas koncertu w Nowym Jorku.

Na potrzeby dokumentu "Rammstein In Amerika" zespół udostępnił swoje prywatne archiwa z całej ponad 20-letniej kariery. Hannes Rossacher mógł pokazać wiele nigdy wcześniej niepublikowanych materiałów, dzięki czemu powstał prawdziwie fascynujący dokument. "Rammstein In Amerika" jest chronologiczną opowieścią historii grupy, ich zmagań jeszcze za żelazną kurtyną, wielkiej sławy rockowych bohaterów po połączeniu Niemiec, aż po pierwsze trasy koncertowe w USA, współpracę z Davidem Lynchem przy filmie "Zagubiona autostrada" i globalny sukces. Kulminacją amerykańskiej przygody Rammstein jest koncert z 2010 r. w Madison Square Garden. W filmie oprócz samego zespołu pojawia się też całe mnóstwo słynnych amerykańskich przyjaciół i fanów grupy  - m.in. Iggy Pop, Chad Smith (Red Hot Chili Peppers), Moby, Melissa Auf der Maur, Marilyn Manson, Kiefer Sutherland, Steven Tyler (Aerosmith), Jonathan Davis (Korn), CJ Ramone, Scott Ian (Anthrax), Slipknot, System of a Down, KISS i Taylor Momsen.

Film został nakręcony w języku niemieckim i angielskim z napisami dostępnymi w następujących językach: niemieckim, angielskim, hiszpańskim, francuskim, japońskim, portugalskim i rosyjskim.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym wydawnictwa.

Lista utworów:

01. Rammlied
02. B********
03. Waidmanns Heil
04. Keine Lust
05. Weisses Fleisch
06. Feuer Frei!
07. Wiener Blut
08. Frühling In Paris
09. Ich Tu Dir Weh
10. Du Riechst So Gut
11. Benzin
12. Links 2 3 4
13. Du Hast
14. Pussy
15. Sonne
16. Haifisch
17. Ich Will
18. Engel