Przesłuchaj album Lion Shepherd

Newsy
Przesłuchaj album Lion Shepherd

Zespół Lion Shepherd udostępnił do odsłuchu swój debiutancki album "Hiraeth". Premiera krążka już dziś.

Lion Shepherd to nowy projekt muzyczny Kamila Haidara i Mateusza Owczarka, wcześniej znanych m.in. z Maqama. Muzycy dotąd kojarzeni ze światem rocka i metalu, postanowili w ramach zupełnie nowego przedsięwzięcia dać upust swoim fascynacjom muzyką etniczną i akustyczną. Muzyka zespołu oscyluje wokół world music, transu, bardzo mocno słychać wpływy bliskowschodnie, ale też nie mogło zabraknąć rocka, bluesa czy brzmień progresywnych.

Na pierwszym oficjalnym wydawnictwie "Hiraeth" można usłyszeć arabską lutnię oud, perski santur, hinduskie perkusjonalia, jemeńskie i irańskie głosy. W sesji nagraniowej udział wzięli muzycy nie tylko pochodzenia polskiego ale również arabskiego i perskiego m.in.: Jahiar Irani, Rasm Al Mashan, Sławek Berny, Wojciech Ruciński, Samuel Owczarek, Radosław Kordowski.

"Hiraeth" ukazuje się dziś 25 września nakładem wytwórni MJM Music. Albumu można posłuchać w całości na kanale YouTube zespołu.

Lista utworów:

01. Fly On
02. Lights Out
03. Brave New World
04. Music Box Ballerina
05. I'm Open
06. Past In Mirror
07. Wander
08. Infidel Act Of Love
09. Smell Of War
10. Strongest Breed

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.

Już 15 października Lion Shepherd wyruszy w europejską trasę koncertową razem z zespołami Riverside oraz The Sixxis, która obejmie 22 miasta w 8 państwach.