Nowy album Def Leppard w październiku

Newsy
Nowy album Def Leppard w październiku

30 października nakładem wytwórni earMUSIC ukaże się najnowszy album Def Leppard zatytułowany po prostu "Def Leppard".

"Def Leppard" to jedenasty album zespołu i pierwszy od siedmiu lat, gdy w 2008 roku ukazał się krażek "Songs From the Sparkle Lounge". Nowa płyta to ponadczasowy Def Leppard - 14 kawałków, które z pewnością uszczęśliwią fanów, ale też zjednają zespołowi nowych. Za produkcję płyty odpowiedzialny jest wieloletni współpracownik zespołu Ronan McHugh, a całość nagrana została w garażu Joe Elliotta.

Joe opowiada: "Spotkaliśmy się, żeby przyjrzeć się swoim pomysłom, przygotować być może 3 utworową epkę. Nagle okazało się, że mamy 12 piosenek, a dwie kolejne pojawiły się kilka tygodni później. To pierwszy album, który stworzyliśmy nie mając umowy z firmą płytową, bez nikogo kto przyglądałby się nam i sprawdzał nasze postępy. Myślę, że tę wolność słychać w tych utworach".

"Def Leppard" ukaże się 30 października w formatach CD i 2LP.

Lista utworów:

1. Let's Go
2. Dangerous
3. Man Enough
4. We Belong
5. Invincible
6. Sea Of Love
7. Energized
8. All Time High
9. Battle Of My Own
10. Broke 'N' Brokenhearted
11. Forever Young
12. Last Dance
13. Wings Of An Angel
14. Blind Faith

Def Leppard powstał w Sheffield w 1977 roku i stał się jednym z najważniejszych brytyjskich zespołów rockowych wszech czasów. Grupa sprzedała ponad 100 milionów płyt na całym świecie. 2 najlepiej sprzedające się albumy Def Leppard, "Pyromania" i "Hysteria", W USA rozeszły się w nakładzie ponad 10 milionów każdy. To z tych płyt pochodzą największe hity zespołu, jak "Rock of Ages", "Animal", "Pour Some Sugar On Me" i "Foolin'".