Roadburn 2016 - bilety wkrótce w sprzedaży

Newsy
Roadburn 2016 - bilety wkrótce w sprzedaży

Znamy nazwy kolejnych zespołów, które wystąpią podczas przyszłorocznej edycji Roadburn 2016. Bilety na festiwal trafią do sprzedaży 2 października.

Organizatorzy ogłosili nazwy kilku zespołów, które zaprezentują się w ramach kolejnej edycji kultowego festiwalu Roadburn 2016. Są to: Chaos Echoes, La Muerte, Der Blutharsch, neofolkowy, znakomity Of The Wand And The Moon, a także blackmetalowy Lychgate, w składzie którego można znaleźć Grega Chandlera z Esoteric. Zespół zaprezentuje w całości na żywo swój ostatni album "An Antidote for the Glass Pill".

Jedną ze swoich płyt w całości wykona również Green Carnation. Norwegowie powrócili do aktywności po kilku latach milczenia i w ramach festiwalu przypomną słuchaczom swój klasyczny krążek z 2001 roku "Light of Day, Day of Darkness". Ta godzinna, metalowa suita została zainspirowana wydarzeniami z życia lidera zespołu Tchorta - śmiercią syna oraz narodzinami córki. "Light of Day, Day of Darkness" to dla wielu osób wyjątkowy album, dlatego nie możemy się już doczekać prób, podczas których przygotujemy się do jak najlepszego wykonania go na żywo" - zapowiada kapela.

Doommetalowy The Skull z wokalistą Trouble Erikiem Wagnerem w składzie wystąpi dwa razy. W czwartek 14 kwietnia zaprezentuje kawałki z debiutanckiego, ubiegłorocznego albumu "For Those Which Are Asleep" oraz kompozycje Trouble z lat '90. Dzień później Amerykanie cofną się jeszcze bardziej w przeszłość przypominając utwory z lat '80 i płyt "Psalm 9", "The Skull" i "Run To The Light". Dwa sety, akustyczny oraz 'elektryczny' czekają również fanów Amenra.

Przypomnijmy, że wcześniej ogłoszono występy Neurosis, świętujących 30 lecie oraz Paradise Lost (który wykona w całości legendarny album "Gothic"). Kuratorem festiwalu będzie Lee Dorrian, założyciel i frontman Catherdal.

Organizatorzy zaprezentowali również oficjalny plakat festiwalu, autorstwa Becky Cloonan.

Bilety trafią do sprzedaży w piątek, 2 października i będą dostępne na stronie Ticketmaster.nl w cenach 165 € (karnet trzydniowy) i 185 € (karnet czterodniowy). Jednodniowy bilet na ostatni dzień festiwalu - Afterburner kosztuje 39 €.

Roadburn Festival 2016 odbędzie się w dniach 14-17 kwietnia 2016 w Tilburgu w Holandii.

Wkrótce więcej szczegółów dotyczących kolejnych zespołów.

www.roadburn.com