Counterparts na koncercie w Warszawie

Newsy
Counterparts na koncercie w Warszawie

3 października w warszawskiej Hydrozagadce wystąpią formacje Counterparts, Senses Fail i Capsize.

Counterparts powstali w 2007 roku. Z początku znani tylko w Kanadzie, szerszej publiczności zaprezentowali się w 2010 roku swoim debiutanckim albumem "Prophets". Wtedy ich kariera nabrała rozpędu - trasy m.in. z legendarnym Shai Hulud, kontrakt z Victory Records, kolejne albumy. Od początku swojego istnienia Counterparts to emocje, energia, melodia, pasja i klimat, co świetnie udowodnili wydawnictwem "The Difference Between Hell and Home" oraz kolejnym krążkiem, "Tragedy Will Find Us", który ukazał się w lipcu. Jesienią zespół ruszy na trasę promującą album, podczas której po raz pierwszy odwiedzi Polskę jako headliner.

Senses Fail powstał w 2002 w Ridgewood, New Jersey, gdy ówcześni członkowie kapeli poznali się dzięki ogłoszeniu w internecie. Zespół inspiracje czerpią z takich gatunków jak punk, hardcore a także z literatury, religii i wschodnich filozofii. Nazwa "Senses Fail" odnosi się do Buddyjskiej wiary w Nirvanę. Dzięki albumom "Let It Enfold You" oraz "Still Searching" regularnie występowali na Warped Tour i Taste Of Chaos obok The Used, My Chemical Romance czy Saosin i wraz z tymi kapelami, a także Sliverstein, Taking Back Sunday i Finch stali się głównymi reprezentantami gatunku zwanego emo post-hardcore. Z biegiem czasu zespół wypracował cięższe i bardziej dynamiczne brzmienie i coraz częściej koncertował też w Europie. Ich najnowszy album, "Pull The Thorns From Your Heart", ukazał się 30 czerwca nakładem Pure Noise Records.

Capsize istnieją od 2009 roku, ale dopiero zeszłoroczny album "The Angst In My Veins" rozsławił ich poza rodzimą Kalifornię. Zawarta na nim surowa mieszanka melodyjnego hardcore'u i metalcore'u, emocjonalne teksty i kipiąca energia urzekła wielu fanów. "To soundtrack do wypadku samochodowego" - ocenił serwis Audiotree.tv. Capsize to wciąż zespół na dorobku, który dużo koncertuje, aby ugruntować swoja pozycję na scenie zarówno w USA jak i w Europie.

3 października 2015
Klub Hydrozagadka / Warszawa, ul. 11 listopada 22


Bilety:
44 PLN (przedsprzedaż)
55 PLN (w dniu koncertu)

Bilety do kupienia w serwisach: bilety24.pl, eBilet.pl i sieci sklepów EMPIK.