"The Book Of Souls" Iron Maiden już w sklepach

Newsy
"The Book Of Souls" Iron Maiden już w sklepach

Dziś, 4 września nakładem Warner Music Poland, ukazała się w Polsce szesnasta studyjna płyta Iron Maiden zatytułowana "The Book Of Souls".

Dwie płyty, 11 kompozycji, ponad 92 minuty muzyki - tak przedstawia się w skrócie zawartość "The Book Of Souls". Albumu nagranego, podobnie jak "Brave New World", w Guillame Tell Studios w Paryżu. Produkcję muzycy Iron Maiden powierzyli swojemu dobremu znajomemu Kevinowi Shirleyowi. Nagrania zakończyły się pod koniec 2014 roku. Szlifów produkcyjnych dokonano na początku roku 2015. Bruce tak mówił o sesji nagraniowej: "Pracowaliśmy od końca lata 2014 roku w Guillame Tell Studios w Paryżu, tym samym, w którym nagraliśmy 'Brave New World', więc powróciło wiele szczególnych wspomnień. Jesteśmy zachwyceni faktem, że wciąż jest w naszych piosenkach ten magiczny klimat. Czuliśmy się jak w domu, a pomysły przychodziły same".

W komponowaniu piosenek brali udział wszyscy muzycy poza perkusistą Nicko McBrainem. Dwa utwory to samodzielne kompozycje Bruce'a Dickinsona. Taka sytuacja poprzednim razem miała miejsce 31 lat temu, na legendarnym albumie "Powerslave".

Mówi Steve Harris: "Wiele piosenek zostało napisanych w studiu i od razu graliśmy je na próbach, a zaraz potem rejestrowaliśmy. Numery brzmią tak, jakbyśmy je nagrali podczas koncertu. Jesteśmy dumni z płyty i nie możemy się doczekać, co powiedzą o niej fani. Zwłaszcza na trasie promującej, która odbędzie się w przyszłym roku".

Steve zapewne w ciągu paru dni dowie się, co o albumie myślą fani. Póki co "The Book Of Souls" zbiera bardzo dobre recenzje.

Okładka "The Book Of Souls" jest dziełem Marka Wilkinsona (m.in. Fish, Marillion, Judas Priest). łPłytę promuje wideoklip do utworu "Speed Of Light" oraz tak samo zatytułowana oldschoolowa, 8-bitowa gra online. Autorem gry i klipu jest Llexi Leon

Steve Harris wspomniał o trasie koncertowej w 2016 roku. Ogłoszono już, że muzycy będą się przemieszczać po świecie nowym odrzutowcem Boeing 747 "Ed Force One", pilotowanym oczywiście przez Bruce'a Dickinsona. Wiadomo też, że zespół po raz pierwszy wystąpi w Chinach. A od maja do końca sierpnia 2016 roku planowane są koncerty w Europie. Miejmy nadzieję, że Iron Maiden po raz kolejny zawita do Polski.

Lista utworów:

Disc 1

01. If Eternity Should Fail (Dickinson) 8:28
02. Speed Of Light (Smith/ Dickinson) 5:01
03. The Great Unknown (Smith/ Harris) 6:37
04. The Red And The Black (Harris) 13:33
05. When The River Runs Deep (Smith/ Harris) 5:52
06. The Book Of Souls (Gers/ Harris) 10:27

Disc 2

07. Death Or Glory (Smith/ Dickinson) 5:13
08. Shadows Of The Valley (Gers/ Harris) 7:32
09. Tears Of A Clown (Smith/ Harris) 4:59
10. The Man Of Sorrows (Murray/ Harris) 6:28
11. Empire Of The Clouds (Dickinson) 18:01

Formaty albumu:
- Limitowana edycja 2CD deluxe w formie książki w twardej oprawie
- Standardowa edycja 2CD
- Potrójny czarny winyl
- Wysokiej jakości pliki audio (mastering 24-bitowy pod kątem ITunes and oraz innych serwisów z muzyką w formacie cyfrowym)
- Pliki audio zwykłej jakości (16 bit/ 44.1 kHz)