Sprawdź się w grze Iron Maiden "Speed Of Light"

Newsy
Sprawdź się w grze Iron Maiden "Speed Of Light"

Już w piątek 4 września ukaże się najnowszy album Iron Maiden "The Book Of Souls". Promuje go między innymi gra komputerowa "Speed Of Light".

Pod koniec XX wieku Iron Maiden wypuścili grę "Ed Hunter", której bohaterem była maskotka zespołu, Eddie. W przededniu premiery 16 studyjnego albumu zespołu, "The Book of Souls", możemy zagrać w kolejną grę sygnowaną przez Żelazną Dziewicę z Eddie'em w roli głównej. Jej tytuł to "Speed of Light".

Tak samo jak oldschoolowa 8-bitowa gra, starszym fanom mogąca kojarzyć się z "Montezuma's Revenge", "River Raid" albo "The Goonies", która dostępna jest na stronie Iron Maiden, zatytułowany jest pierwszy numer promujący album. Premiery płyty doczekamy się już w najbliższy piątek, 4 września 2015 roku.  

Autorem zarówno gry, jak i wideoklipu do piosenki, jest Llexi Leon, wielki fan Iron Maiden, do tej pory znany z kultowej serii komiksów "Eternal Descent" oraz z pracy na rynku gier komputerowych.

"The Book of Souls" ukaże się nakładem Parlophone Records. Będzie to pierwszy w karierze Iron Maiden dwupłytowy album studyjny. Trwający 92 minuty materiał został nagrany w Guillame Tell Studios w Paryżu pod okiem producenta Kevina Shirleya. "The Book Of Souls" będzie również pierwszą płytą od czasów "Powerslave" z 1984 roku, zawierającą dwa utwory autorstwa Dickinsona (wokalista jest również współautorem dwóch kolejnych), z których jeden - "Empire Of The Clouds" - to najdłuższa kompozycja w historii zespołu. Okładkę albumu przygotował Mark Wilkinson.

Lista utworów:

Disc 1

01. If Eternity Should Fail (Dickinson) 8:28
02. Speed Of Light (Smith/ Dickinson) 5:01
03. The Great Unknown (Smith/ Harris) 6:37
04. The Red And The Black (Harris) 13:33
05. When The River Runs Deep (Smith/ Harris) 5:52
06. The Book Of Souls (Gers/ Harris) 10:27

Disc 2

07. Death Or Glory (Smith/ Dickinson) 5:13
08. Shadows Of The Valley (Gers/ Harris) 7:32
09. Tears Of A Clown (Smith/ Harris) 4:59
10. The Man Of Sorrows (Murray/ Harris) 6:28
11. Empire Of The Clouds (Dickinson) 18:01

Płyta ukaże się jako:
- Limitowana edycja 2CD deluxe w formie książki w twardej oprawie
- Standardowa edycja 2CD
- Potrójny czarny winyl
- Wysokiej jakości pliki audio (mastering 24-bitowy pod kątem ITunes and oraz innych serwisów z muzyką w formacie cyfrowym)
- Pliki audio zwykłej jakości (16 bit/ 44.1 kHz)