Jubileuszowe wznowienia albumów Scorpions

Newsy
Jubileuszowe wznowienia albumów Scorpions

Scorpions, w ramach świętowania 50 rocznicy powstania zespołu, wyda w listopadzie reedycje swoich najlepszych płyt.

Zremasterowane albumy z lat 1977-1988, zawierające niepublikowane dotąd materiały, ukażą się 6 listopada na 180 gramowych vinylach, CD i DVD. Na wydaniach DVD będzie można znaleźć koncerty, wywiady z zespołem, fragmenty programów telewizyjnych i teledyski. Alternatywne wersje wielkich hitów, surowe miksy i wykonania live umieszczone zostaną na CD. Wśród dostępnych formatów ukaże się również limitowany box składający się z 8 winylowych edycji wszystkich wznowionych albumów.

W 1965 roku pochodzący z Hanoweru zespół wyruszył w drogę, która - jak się później okazało - wiodła dookoła świata i sprawiła, że Scorpions stali się jednym z największych zespołów rockowych świata. Sukces nie przyszedł natychmiast, lecz był budowany przez lata. Po pierwszych czterech albumach grupa nagrała w latach 1977 - 1988 osiem kolejnych krążków, przy których pracował producent Dieter Dierks. Wydawnictwa te zdefiniowały brzmienie i styl Scorpions. Od tego czasu formacja sprzedała ponad 100 milionów albumów na całym świecie. Dla całych pokoleń fanów hard rocka, kompozycje takie jak "Still Loving You", "Rock You Like A Hurricane", "Holiday", "Big City Nights" czy "Blackout" znalazły się w gronie najważniejszych utworów w historii muzyki.

Muzycy Scorpions mówią o jubileuszowych wydawnictwach: "Ciężko jest podsumować 50 lat w kilku słowach. Słuchając tych piosenek, wśród nich wielu nigdy nie wydanych, nagranych w jednym z naszych najbardziej kreatywnych momentów, niemal cofnęliśmy się w czasie. To był dla nas wzruszający projekt - gdy słuchaliśmy archiwalnych nagrań, wczesnych wersji dobrze znanych utworów Scorpions powracały wspomnienia, a my na nowo odkrywaliśmy nasze dokonania. Pracowaliśmy też nad poprawieniem jakości dźwięku, zachowując jednak oryginalne brzmienie".

W ramach 50-lecia Scorpions ukażą się zremasterowane albumy:

Taken By Force (1977): CD / LP + CD
Tokyo Tapes (1978): 2CD / LP+2CD
Lovedrive (1979): CD+DVD / LP+CD
Animal Magnetism (1980): CD / LP+CD
Blackout (1982): CD+DVD / LP+CD
Love At First Sting (1984): 2CD+DVD / LP+2CD
World Wide Live (1985): CD+DVD / 2LP+2CD
Savage Amusement (1988): CD+DVD / LP+CD