"Ich Tu Dir Weh" - nowy koncertowy teledysk Rammstein

Newsy
"Ich Tu Dir Weh" - nowy koncertowy teledysk Rammstein

Do sieci trafiło video do utworu "Ich Tu Dir Weh" zapowiadające najnowsze koncertowe DVD Rammstein "In Amerika", które ukaże się we wrześniu.

Materiał został nakręcony na wyprzedanym koncercie w nowojorskiej Madison Square Garden, który odbył się 11 grudnia 2010 roku. 18 tysięczna publiczność miała wówczas okazję zobaczyć zespół, który wrócił do Stanów Zjednoczonych po 10 letniej przerwie.

"Rammstein In Amerika" ukaże się 25 września nakładem Universal Music w formacie 2 DVD lub 2 Blu-ray. Oprócz koncertu nakręconego przy użyciu 14 kamer w formacie 5.1 surround, na płytach znajdą się również dokumenty - pełnometrażowy film w reżyserii Hannesa Rossachera oraz 20-minutowy film o powstawaniu albumu "Liebe Ist Für Alle Da", który Niemcy promowali podczas koncertu w Nowym Jorku.

Trwający dwie godziny film dokumentalny Rossachera zawiera przegląd przez prywatne archiwa grupy gromadzone od ponad 20 lat i wykorzystuje wiele nigdy wcześniej nie wykorzystanych ujęć. Film opowiada o całej historii zespołu, począwszy od trudnych początków za żelazną kurtyną, poprzez rosnący status formacji, współpracę z Davidem Lynchem, ogromny sukces na całym świecie, a także okoliczności nowojorskiego koncertu - pierwszego od 10 lat występu grupy w Stanach Zjednoczonych. Oprócz muzyków Rammstein w dokumencie pojawiają się m.in. Iggy Pop, Chad Smith, Moby, Melissa Auf der Maur, Marilyn Manson, Kiefer Sutherland, Steven Tyler, Jonathan Davis, CJ Ramone, Scott Ian, Slipknot, System of a Down, Kiss i Taylor Momsen.

Lista utworów:

01. Rammlied
02. B********
03. Waidmanns Heil
04. Keine Lust
05. Weisses Fleisch
06. Feuer Frei!
07. Wiener Blut
08. Frühling In Paris
09. Ich Tu Dir Weh
10. Du Riechst So Gut
11. Benzin
12. Links 2 3 4
13. Du Hast
14. Pussy
15. Sonne
16. Haifisch
17. Ich Will
18. Engel

Wcześniej zespół zaprezentował utwór "Rammlied":