Rosetta na koncercie w Polsce

Newsy
Rosetta na koncercie w Polsce

22 czerwca Rosetta wydała swój piąty album "Quintessential Ephemera". Amerykańska grupa wkrótce wystąpi na jedynym koncercie w Polsce podczas krótkiej europejskiej trasy.

9 sierpnia zespół zagra w warszawskim klubie Hydrozagadka. Przed nim wystąpi I Am Waiting For You Last Summer z Rosji.

Na "Quintessential Ephemera" znalazło się dziewięć utworów, z których jedynie dwóm zostały nadane tytuły. "Podjęliśmy taką decyzję po nagraniu albumu. Te utwory miały robocze tytuły, ale nie chcieliśmy, aby wpływało to na odbiór słuchaczy. Chcieliśmy, aby muzyka mówiła sama za siebie, album stanowił całość a nie był kolekcją odseparowanych od siebie utworów" - powiedział serwisowi Arctic Drones Matt Weed.

Nowy album Rosetty od poprzednich odróżnia także fakt, że w jego nagraniu brał udział Eric Jernigan z City Of Ships. Gitarzysta miał duży udział w komponowaniu materiału, a także wokalnie wspierał Mike'a Armine'a. Stał się nowym członkiem zespołu i będzie koncertował z grupą podczas zbliżającej się krótkiej europejskiej trasy.

09.08.2015
Klub Hydrozagadka / Warszawa, ul. 11 listopada 22


Bilety:
44 zł (przedsprzedaż)
49 zł bilet kolekcjonerski (tylko 50 sztuk!)
55 zł (w dniu koncertu)

Bilety w przedsprzedaży dostępne tylko na TEJ STRONIE.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Rosetta powstała w Filadelfii w 2003 roku w niecodziennych okolicznościach. Czterech muzyków z ogólniaka spontanicznie zagrało koncert, który składał się praktycznie z zaimprowizowanych utworów. Grupa szybko wypracowała unikalne brzmienie. W swoich kompozycjach łączy takie gatunki jak post-metal, sludge, post-hardcore, drone i ambient. Rosetta ma na koncie pięć albumów - "The Galilean Satellites" (2005), "Wake/Lift" (2007), "A Determinism of Morality" (2010), "The Anaesthete" (2013) i wydany 22 czerwca 2015 roku "Quintessential Ephemera".

I Am Waiting For You Last Summer to rosyjki zespół tworzący muzykę na zbiegu elektroniki, post-rocka i ambientu. Kapela istnieje od 2011 roku i już zdążyła sobie zapracować na pozycję numer 1 na scenie instrumentalnej w Rosji. Grupa ma na koncie albumy "Edge Party" z 2012 i "In Eternal Lines" z 2013. Szybko wypracowała swój charakterystyczny styl, ale nie rezygnują z eksperymentów z rytmem i nastrojem. Po pełnych sukcesów koncertach w Rosji i Azji, obecny rok rozpoczęła od nagrywania nowego albumu (premiera jesienią 2015) i koncertów w Europie, którą odwiedzą kilka razy na przestrzeni nadchodzących miesięcy - wśród zaplanowanych występów nie zabraknie Warszawy.