Defeater na koncercie w Polsce

Newsy
Defeater na koncercie w Polsce

Jeden z najważniejszych przedstawicieli sceny modern hardcore ponownie wystąpi w Warszawie. Już 1 lipca Defeater zagra w Klubie Hydrozagadka. Przed nim wystąpią In Hearts Wake i Lie After Lie.

Defeater poprzednio wystąpił w Warszawie pod koniec stycznia 2014 roku w wypełnionej po brzegi Hydrozagadce. Zainteresowanie lipcowym koncertem także jest spore. Pierwsza pula biletów w cenie 44 zł wyprzedała się. Dostępne są wejściówki w cenie 49 zł (do kupienia w serwisach bilety24.pl, ebilet.pl, a także w każdej bileterii EMPIK na terenie całego kraju). W dniu koncertu bilety będą kosztować 59 zł.

Pochodzący z Bostonu Defeater powstał w 2004 roku, ale jego kariera nabrała tempa wraz z wydaniem debiutanckiego krążka "Travels" cztery lata później. Od początku swojego istnienia Defeater wykracza poza ramy i standardy sceny hardcore - ich koncept albumy to pasja, emocje, agresja i wściekłość opowiadające z różnych perspektyw historię rodziny z klasy robotniczej z New Jersey w okresie po II wojnie światowej w USA. Rok 2015 obfituje w same dobre dla zespołu wydarzenia - po udanej operacji wokalisty Dereka Archambaulta formacja zarejestrował już nowy krążek, a wyda go dla słynnej wytwórni Epitaph Records z którą niedawno podpisała kontrakt.

In Hearts Wake
to kolejna australijska perełka z Byron Bay. Zespół istnieje od 2006 roku, jednak dopiero w 2012 doczekał się pełnoprawnego debiutu w postaci albumu "Divination", dzięki któremu ich kariera eksplodowała. Supportując takie zespoły jak Parkway Drive, The Amity Affliction, Enter Shikari czy Northlane zyskali fanów nie tylko w Australii, ale także w Europie.

Po debiutanckim albumie, opartym na koncepcji kart tarota (do każdego utworu przyporządkowana jest jedna z kart talii), w zeszłym roku wydali pierwszy z dwóch koncept albumów zatytułowany "Earthwalker". Jego kontynuacją jest krążek "Skydancer". Oba wydawnictwa łączy tematyka natury, środowiska i człowieka - elementów, które się wzajemnie przenikają.

Lie After Lie to 5-osobowa grupa przyjaciół z Wrocławia. Zespół powstał w 2008 roku, jednak w obecnym składzie grają od 2013. Po zmianie frontmana ich brzmienie nabrało zupełnie nowego charakteru. Przemyślane melodie w połączeniu z emocjonalnym wokalem trafiają prosto w serca każdego fana nowoczesnego podejścia do hardcore'owego grania. W październiku ubiegłego roku wydali własnym sumptem debiutancki album "Unsaid", na którym znalazło się 9 kompozycji, w tym 3 w języku polskim. W produkcji krążka brał udział Jay Maas, gitarzysta Defeater.

1 lipca 2015
Klub Hydrozagadka (Warszawa, ul. 11 listopada 22)

Bilety:
49 PLN - przedsprzedaż (bilety24.pl, ebilet.pl, EMPIK)
59 PLN - w dniu koncertu

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.