Northlane, Volumes i The Acacia Strain w Warszawie

Newsy
Northlane, Volumes i The Acacia Strain w Warszawie

20 października do warszawskiej Hydrozagadki zawita polska odsłona trasy promującej najnowszy krążek grupy Northlane - “Node". Zespół wystąpi razem z Volumes, The Acacia Strain i Hellions.

Premiera "Node" zaplanowana jest na 24 lipca. Będzie to trzeci krążek w dyskografii Australijczyków, po świetnie przyjętych "Discoveries" (2011) i "Singularity" (2013). Jak mówią muzycy - to płyta pełna pasji i gniewu, najlepsza w karierze zespołu. "Node" to pierwszy album Northlane, na którym można usłyszeć nowego wokalistę - Marcusa Bridge’a. Album zapowiada singiel "Obelisk":

Zespół jest aktualnie w doskonałej formie koncertowej - muzycy supportowali już Parkway Drive na trasie po Europie i August Burns Red w Stanach Zjednoczonych.

Volumes pochodzą ze Stanów Zjednoczonych, a wspólnie grają od 2009 roku. Dzięki temu, że członkowie zespołu wywodzą się z różnych środowisk muzycznych, Volumes to mieszanka wybuchowa najróżniejszych inspiracji. Debiutowali w 2011 roku albumem "Via", wydanym przez Mediaskare Records, a w ubiegłym roku premierę miał ich najnowszy krążek - "No Sleep" - z którym zespół bardzo intensywnie koncertuje.

The Acacia Strain to deathcore’owa kapela ze Stanów Zjednoczonych, która działa od 2001 roku. Zespół kilkukrotnie zmieniał skład, jednak jego niekwestionowanym liderem jest od samego początku wokalista Vincent Bennett. Zespół związany jest obecnie z Rise Records, wytwórni której nakładem ukazały się jego dwie ostatnie płyty - "Death Is The Only Mortal"(2012) i "Coma Witch" (2014).

Hellions pochodzą z Sydney i mimo krótkiego stażu (powstał w 2013 roku) mają już na koncie kilka sukcesów - w tym wspólną letnią trasę z Enter Shikari. Trio łączy w swojej twórczości hardcore’ową agresję z punkową melodyjnością - i takie też są dwa albumy, która mają na swoim koncie. Ostatnia płyta - "Indian Summer" - zebrała świetne recenzje, a Hellions okrzyknięto jedną z największych nadziei australijskiej sceny.

20.10.2015
Warszawa / Hydrozagadka, ul. 11 listopada 22


wejście: 18:00,
początek: 19:00

Cena biletów:
65 zł (przedsprzedaż)
75 zł (w dniu koncertu)

Bilety można kupić w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn a także za pośrednictwem stron www.go-ahead.pl,www.biletomat.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl i www.ticketpro.pl.