The Last Internationale i My Riot supportami Linkin Park

Newsy
The Last Internationale i My Riot supportami Linkin Park

25 sierpnia na Stadionie Miejskim w Rybniku wystąpi formacja Linkin Park. W roli suportów zobaczymy amerykański The Last Internationale i polski My Riot.

The Last Internationale to amerykańska grupa rockowa, która powstała w Nowym Jorku. Została założona przez gitarzystę Edgey`a Piresa i wokalistkę Delilę Paz. "To młody zespół, bo funkcjonują zaledwie od 2013 roku. Mają już jednak na swoim koncie sukcesy, o czym najlepiej świadczy fakt, że zostali dostrzeżeni przez grupę Linkin Park" - mówi Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, która wraz z Urzędem Miasta w Rybniku jest organizatorem koncertu na Stadionie Miejskim.

The Last Internationale karierę rozpoczęli w styczniu 2013 roku, kiedy wydali debiutancką EP zatytułowaną "New York, 'I Do Mind Dying", która składała się z pięciu utworów. Później nastąpiło bardzo ważne wydarzenie w historii grupy, które miało istotny wpływ na jej dalsze losy. Za sprawą gitarzysty Rage Against the Machine Toma Morello do The Last Internationale dołączył jego perkusista Brad Wilk. Współpraca zaowocowała wydaniem debiutanckiego albumu "We Will Reign", który ujrzał światło dzienne 19 sierpnia 2014 roku. Kilka dni później zespół zaliczył swój telewizyjny debiut, występując w znanym show, które prowadzi David Letterman. "The Last International bierze pochodnię i prowadzi w różne miejsca w różnym czasie poprzez Boba Marleya i the Wailers, Ninę Simone, Public Enemy, Woody Guthrie, Boba Dylana, Rage Against the Machine i setki innych" - w ten sposób amerykański zespół charakteryzuje Bill Ayers.

Do klimatu koncertu na Stadionie Miejskim w Rybniku doskonale dopasuje się także grupa My Riot. Zespół powstał w 2008 roku jako projekt wokalisty Piotra "Glacy" Mohameda oraz DJ-a i producenta muzycznego Macieja Jaskółkowskiego. Wkrótce skład uzupełnili kolejni muzycy. Zespół ma wprawdzie na swoim koncie zaledwie jeden album studyjny, ale i tak, w trakcie jednego sezonu, zyskał gwiazdorski status, o czym świadczy między innymi udział w wielkich koncertach - Węgorzewo Seven Festiwal i Woodstock 2012, gdzie Glaca z ekipą zagrali dla około 800 000 ludzi.

Koncert Linkin Park odbędzie się 25 sierpnia na Stadionie Miejskim w Rybniku. Bilety na to wydarzenie można nabywać za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, Ticketpro.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.