Kolejne zespoły w składzie Jarocin Festiwal 2015

Newsy
Kolejne zespoły w składzie Jarocin Festiwal 2015

Zespół Acid Drinkers, Natalia Przybysz oraz grupa Black Radio to kolejni artyści, którzy dołączają do składu tegorocznej edycji Jarocin Festiwal.

Acid Drinkers
Mówi się o nich, że "psują robotę Kazimierzowi Wielkiemu, bo zastają miasta murowane, a zostawiają zgruzowane". Na muzycznej scenie od ponad ćwierćwiecza. Do tej pory zespół, na czele którego stoi Tomasz "Titus" Pukacki (wokal, bas) zagrał ponad 1500 koncertów w Polsce i sporo poza granicami naszego kraju. Poprzedzali występy m.in. Deep Purple, Megadeth, Bruce'a Dickinsona, Sepultury, Paradise Lost, Slayera. Debiutancka płyta Acid Drinkers zatytułowana "Are You a Rebel" ukazała się w 1990 roku. Obecnie na koncie mają 16 albumów, wiele nagród, w tym te najważniejsze w polskim przemyśle muzycznym, czyli Fryderyki (w 2011 roku udało im się zdobyć aż cztery statuetki m.in. za "przebój roku" i "grupę roku"). Ostatnia jak dotąd płyta "25 Cents For a Riff" swoją premierę miała jesienią 2014 roku i została określona jako powrót "Kwasożłopów" do klasycznego grania.

Acid Drinkers niejednokrotnie w swojej historii gościł na jarocińskim festiwalu. "O yeah!! Do Jarocina wracam zawsze z duuuużym sentymentem" - uśmiecha się Titus. - "Uwielbiam ten specyficzny klimat różniący się od innych festiwali, tą rockowo jadowitą publiczność. Świetne warunki do grania, światło i czysty rock'n'roll , który zieje ze sceny."

Natalia Przybysz
Jest jedną z najciekawszych polskich artystek. Popularność zdobyła jako wokalistka zespołu Sistars, który za swój debiutancki album "Siła sióstr" (2003) został obsypany wyróżnieniami i nagrodami, m.in. Fryderykami w kategorii "nowa twarz fonografii" i "album roku hip-hop". Po zawieszeniu działalności Sistars w 2006 roku Natalia skupiła się na solowej karierze, głównie pod nazwą NATU. W 2008 roku wydała album "Maupka Comes Home" nagrana razem z Envee, a dwa lata później ukazała się płyta "Gram Duszy", która spotkała się z uznaniem krytyków w Polsce i była porównywana do najlepszego soulu zagranicznego. Trzecim był krążek "Kozmic Blues: Tribute to Janis Joplin". Pochodząca z niego piosenka "Niebieski" była dla Natalii punktem wyjścia do pracy nad kolejnym albumem.

"Spotkanie z piosenkami Janis dało mi szansę doświadczenia żywiołu ognia, którego nie chcę już nigdy utracić. Zrozumiałam, że chcę śpiewać o trudnych stronach życia, że prawda ma moc. Piosenki, które teraz piszę są bardzo osobiste, czasem nawet dramatyczne, pisane pod wpływem silnych przeżyć i refleksji" - mówi Natalia Przybysz, która jest też autorką wszystkich tekstów do nowej płyty "Prąd" (ukazała się w listopadzie ubiegłego roku). Miesiąc temu wokalistka otrzymała dwie statuetki Fryderyków: za album "Prąd" ("album roku: rock") i piosenkę "Miód" (utwór roku).

Black Radio
Ten łódzki zespół powstał w 2008 roku z inicjatywy Dawida Wajszczyka (wokal, gitara) oraz Kamila Biadały (bas). Muzyka Black Radio to mieszanka gitarowego rocka i muzyki indie. W ubiegłym roku ukazała się pierwsza płyta zespołu "Gasoline Planet". "Moje teksty traktują o naturze ludzkiej i jej zagadkach. Są przemyśleniami na temat mojego pokolenia i chcę, by dały one naszym fanom możliwość głębszego poznania samych siebie. Śpiewam też o tym, co mnie niemiłosiernie wkurza" - mówi Dawid Wajszczyk.

Wśród najważniejszych występów Black Radio wymienia m.in. wspólne koncerty z brytyjską grupą ROOM 94 (lato 2013 i wiosna 2014). Zdobyli Grand Prix na festiwalu Szok & Roll w Szamotułach, zaś w ubiegłym roku dostali wyróżnienie podczas jarocińskiego festiwalu. Zespół był też finalistą ostatniej edycji programu "Must Be The Music", która zakończyła się w ubiegłą niedzielę.

Jarocin Festiwal odbędzie się w dniach 17-19 lipca.
Karnety na festiwal do końca maja kosztują 150 zł. W czerwcu ich cena wzrośnie. Sprzedaż jest prowadzona za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, Ticketpro.pl, Eventim.pl i w salonach EMPIK na terenie całego kraju.  

Wcześniej ogłoszeni artyści:
The Kooks, Peter Hook & The Light, Voo Voo, Lao Che, Big Cyc, Tymon & The Transistors, Curly Heads. Budzy i Trupia Czaszka, Mama Selita, Skubas, KSU, ØRGANEK, Omni mOdO, Nowe Sytuacje, My Riot, Agyness B. Marry, Janek Samołyk i Zmaza.