Offensywa supportem Rise Against

Newsy
Offensywa supportem Rise Against

Offensywa to drugi zespół, który 10 czerwca wystąpi jako support przed koncertem Rise Against w warszawskim klubie Progresja.

Od kilku tygodni wiadomo już przed Rise Against zagra japońska grupa Man with a Mission. Nie będzie to jednak jedyny support. 10 czerwca w warszawskim klubie Progresja na scenie pojawi się także polski zespół Offensywa.

Offensywa to młody, szczeciński zespół grający energetyczną i melodyjną muzykę inspirowaną nurtem punk rockowym. Kapela zadebiutowała w 2012 roku albumem "Jest jak jest", który przedpremierowo zaprezentowała podczas 18. Przystanku Woodstock na Scenie Pokojowej Wioski Kryszny. Wydawnictwo zostało docenione również rok później przez jury eliminacji do Przystanku Woodstock, co zaowocowało zaproszeniem na przesłuchania live, podczas których formę zespołu oceniali m. in. Jerzy Owsiak, Andrzej Puczyński i Tomasz Kasprzyk. Eliminacyjna przygoda zakończyła się sukcesem i jako Laureat Eliminacji zespół zaprezentował się na Dużej Scenie 19. Przystanku Woodstock.

Jesienią 2013 roku młody band wziął udział w muzycznym programie telewizyjnym "Must Be The Music - Tylko Muzyka" docierając do półfinałowych odcinków na żywo, w których ostatecznie odpadł z późniejszym laureatem.

W 2014 roku Offensywa wystąpiła na 22. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, jubileuszowym 20. Przystanku Woodstock na Scenie Pokojowej Wioski Kryszny, na Festiwalu w Jarocinie oraz Woodstock Festival Ukraine, w międzyczasie regularnie koncertując w największych klubach w Polsce w ramach trasy "Projekt Punk" z zespołami Farben Lehre i The Analogs. W tym samym roku kapela rozpoczęła pracę nad drugim autorskim albumem zatytułowanym "Zwycięstwa smak", który pod koniec lutego 2015 roku ujrzał światło dzienne.

Koncert Rise Against odbędzie się już 10 czerwca w klubie Progresja w Warszawie. Cały czas można nabywać bilety na to wydarzenie. Sprzedaż prowadzona jest w internecie za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, Eventim.pl, eBilet.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju.