Znamy finalistów eliminacji do Przystanku Woodstock

Newsy
Znamy finalistów eliminacji do Przystanku Woodstock
18 występów na bardzo wysokim muzycznym poziomie, 5 zespołów, które zakwalifikowało się do koncertu finałowego, oraz jeden który otrzymał nagrodę specjalną i od razu został zaproszony do występu na dużej woodstockowej scenie - tak w skrócie wyglądał półfinał eliminacji do Przystanku Woodstock, który odbył się 22-23 maja w Warszawskiej Stodole.
Do finału, który odbędzie się 27 czerwca w warszawskiej Stodole zakwalifikowało się 5 zespołów. Są to:

Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni
Big Fat Mama
Infernalia
Chico
Pampeluna

Niespodzianką półfinałów okazał się występ poznańskiej formacji Ares & The Tribe, po której występie Jurek Owsiak, postanowił od razu zaprosić ich na dużą scenę tegorocznego Przystanku Woodstock. Impreza odbywała się w naprawdę niesamowitej atmosferze, a przy ogłaszaniu wyników były ogromne emocje, radość a nawet łzy szczęścia.

- Osiemnaście zespołów, które mieliśmy okazję zobaczyć, których muzyki mogliśmy wysłuchać podczas organizowanych przez Fabrykę Zespołów i Fundację WOŚP Eliminacji półfinałowych mogłoby ze spokojem zagrać razem świetny festiwal - mówił Jurek Owsiak - reprezentują niezwykle wysoki poziom. Miejcie świadomość - dodawał - że samo to, iż dostaliście się do półfinałowej dwudziestki spośród ponad 500 zespołów jest dla nas bardzo ważnym sygnałem. Będziemy pamiętać o Was wszystkich, jesteście dla nas Sprawdzonymi Zespołami, godnymi polecenia i podjęcia współpracy przy innych naszych działaniach.

- To był naprawdę trudny wybór, wszystkie zespoły reprezentowały bardzo wysoki poziom, były naprawdę fantastyczne - mówiła Gosia Kaczmarek - Prezes Fabryki Zespołów. To były dwa dni muzycznej uczty. Serdecznie chcę pogratulować wszystkim, którzy tutaj zagrali i podziękować za udział w Eliminacjach. Jesteście naprawdę niesamowici. Polecamy te zespoły mediom i wszystkim organizatorom, bo warto się im przyjrzeć bliżej.

Przypomnijmy, że Eliminacje do Przystanku Woodstock, odbywają się po raz pierwszy w historii festiwalu. Są efektem bardzo dobrej współpracy pomiędzy Fundacją WOŚP, a portalem Fabryka Zespołów. W Eliminacjach wzięło udział ponad 500 zespołów, z których wyłoniono najpierw 50 kapel, a następnie wybrano półfinałową 20, która zagrała koncert w warszawskiej Stodole. Niestety z przyczyn losowych nie wystąpiły dwa zespoły: Samotkhin Band oraz Orange The Juice.

Koncert finałowy, w którym 5 finalistów zaprezentuje się z 40-minutowymi występami odbędzie się 27 czerwca, również w Stodole. Jego zwycięzca otworzy swoim koncertem drugi dzień Przystanku Woodstock, oraz zagra koncert w trakcie targów Music Media w Krakowie. Pozostali Finaliści otrzymują: nagranie demo w Izabelin Studio, bony pieniężne na pokrowce od firmy Canto.pl (każdy z czterech zespołów otrzyma nagrodę o łącznej wartości ponad 5.000 zł).

Zapraszamy na finał!