Jarocin Festiwal 2015 - kolejni wykonawcy

Newsy
Jarocin Festiwal 2015 - kolejni wykonawcy

Laureaci nagród na jarocińskim festiwalu, sentymentalne powroty i świeża krew, a także specjalne koncerty. Znamy kolejnych wykonawców, którzy wystąpią podczas Jarocin Festiwal 2015.

My Riot, Agyness B. Marry, Janek Samołyk, Zmaza, a także projekt Nowe Sytuacje, który przypomni legendarny koncert Republiki z 1985 roku - to kolejni wykonawcy, którzy dołączają do składu Jarocin Festiwal 2015.

1985 rok, festiwal w Jarocinie. Wychodzi zespół Republika, ale zamiast radosnego aplauzu witają ich gwizdy, pomidory, torby z kefirem, a nawet kamienie rzucane w stronę sceny. Muzycy nie poddają się fali negatywnych emocji i robią swoje, grają koncert. A przy tym dokonują niesamowitej rzeczy, bo udaje im się zmienić nastroje publiczności o 180 stopni. Ze sceny schodzą żegnani już długą owacją.

Gitarzysta Zbigniew Krzywański wspominał dwa lata temu w wywiadzie dla radiowej "Trójki", że ludzie byli źli na Republikę, bo grupa nie przyjechała do Jarocina w 1983 roku. Ostrzegano ich, że w 1985 roku może być niemiło. Zwłaszcza, że na festiwal przyjechali już z pozycją jednej z największych gwiazd rodzimej sceny, której utwory grane są w rozgłośniach radiowych. "Byliśmy zawsze bliżej progresywnej muzyki rockowej, od popu czy pop-rocka byliśmy zawsze bardzo daleko. Republika doskonale do Jarocina pasowała" - mówił w reportażu Kamila Wicika "Na barykadach Jarocina: walka trwa. Republika w Jarocinie w 1985″.

Po trzech dekadach ten legendarny koncert Republiki zostanie odtworzony na festiwalowej scenie w Jarocinie przez Nowe Sytuacje. Projekt, który w 2013 roku stworzyli muzycy zespołu Republika: Zbyszek Krzywański, Leszek Biolik, Sławek Ciesielski.

"Jarocin jest dla mnie specjalnym miejscem. W 1994 roku wraz ze Sweet Noise wygraliśmy tam Nagrodę Publiczności, co utorowało nam drogę do pierwszej płyty. Być może w podobny sposób podziała to na My Riot. Damy z siebie 1000 procent energii tak, aby każdy kto będzie świadkiem tego wydarzenia zapamiętał je na długo" - podkreśla Piotr Glaca Mohamed, lider i wokalista My Riot.

Po raz pierwszy od 12 lat razem na scenie staną Glaca i Magic - gitarzysta i główny kompozytor Sweet Noise. Zagrają nieśmiertelne klasyki "Dzisiaj Mnie Kochasz Jutro Nienawidzisz", "Bruk", "NUERHA" i "Jeden Taki Dzień". Kto wie może ich wspólny występ to zapowiedź nowej płyty Sweet Noise? "Znowu razem pracujemy. Tylko tyle mogę teraz powiedzieć. Wiem też, że w Jarocinie kawałki Sweet Noise zabrzmią tak, jak bardzo dawno nie brzmiały. Nasi fani czekali na ten moment bardzo długo. Mamy tego całkowitą świadomość. Jesteśmy im coś winni" - dodaje Glaca.

Jarocin Festiwal 2015 odbędzie się w dniach 17-19 lipca.

Karnety na festiwal do końca maja kosztują 150 zł. Później ich cena wzrośnie. Sprzedaż jest prowadzona za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, Ticketpro.pl, Eventim.pl i w salonach EMPIK na terenie całego kraju.  

Wcześniej ogłoszeni artyści to: Peter Hook & The Light, Voo Voo, Lao Che, Big Cyc, Tymon & TheTransistors, Curly Heads, Budzy i Trupia Czaszka, Mama Selita, Skubas, KSU, Ørganek, Omni mOdO.

Więcej na: http://jarocinfestiwal.pl/

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym festiwalu.