Koncert Lynyrd Skynyrd już w niedzielę - wygraj bilet!

Newsy
Koncert Lynyrd Skynyrd już w niedzielę - wygraj bilet!

Już 3 maja w Warszawie, na pierwszym koncercie w Polsce wystąpi formacja Lynyrd Skynyrd. W naszym konkursie do wygrania bilety na koncert.

Gdy w nocy 20 października 1977 roku, ze szczątków rozbitego Convaira wydobywano rannych i martwych muzyków Lynyrd Skynyrd, nikt nie dawał im szans na powrót. Zginęli Dean Kilpatrick, Cassie Gaines, jej brat Steve i twórca formacji, wokalista Ronnie Van Zant. Światowa prasa pisała jednoznacznie, że zespół przepadł w tej katastrofie bezpowrotnie. Byli i tacy, którzy twierdzili, że tego wieczora umarł również prawdziwy southern rock.

Ci, którzy przeżyli, spotkali się ponownie w 1987 roku, by uczcić tragiczną rocznicę serią koncertów. Wszystkie wyprzedano na pniu. Kiedy młodszy brat zmarłego wokalisty, Johnny Van Zant, jechał na spotkanie z pozostałymi, doskonale wiedział o co go poproszą. Rzucił w kąt podpisany właśnie kontrakt z firma Atlantic i dołączył do wpatrzonych w niego przyjaciół starszego brata. Po triumfalnej trasie Tribute To Lynyrd Skynyrd muzycy doszli do wniosku, że nie mają prawa zaniechać czegoś, co tak mozolnie z pozostałymi członkami zespołu budował Ronnie.  

Legenda powróciła żywa w wielkim stylu nagrywając nowe studyjne albumy "Lynyrd Skynyrd 1991" (1991) i "The Last Rebel" (1993), a w kolejnych latach, na przekór przeciwnościom i śmierci kolejnych muzyków, wciąż rozszerzała dyskografię. W 2009 roku Lynyrd Skynyrd nagrywa jeden z najlepszych albumów "God and Guns", który otwiera autobiograficzny "Still Unbroken". Ich ostatnia płyta "Last Of a Dyin’ Breed" to nawiązanie do historii sprzed lat, do "The Last Rebel".

W roli gościa specjalnego wystąpi Dżem.

UWAGA:

Mamy do wygrania dwie podwójne wejściówki na koncert. Odpowiedź na pytanie, wraz z imieniem i nazwiskiem prześlij na adres: kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Lynyrd. Czekamy do piątku (01.05) do północy. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Pytanie:

Jaki tytuł nosi pierwsza płyta Lynyrd Skynyrd nagrana z Johnnym Van Zantem w składzie?

Rozwiązanie konkursu:

Podwójne zaproszenia otrzymują Paulina Smoła i Kamil Madej. Gratulujemy.