Kolejni wykonawcy Jarocin Festiwal 2015

Newsy
Kolejni wykonawcy Jarocin Festiwal 2015

KSU, Organek oraz Omni mOdO to kolejni artyści, którzy dołączyli do składu tegorocznej edycji Jarocin Festiwal. Impreza odbędzie się w dniach 17-19 lipca.

Zespół KSU powstał w 1977 roku w Ustrzykach Dolnych, jednak nazwa przyjęta została dopiero rok później. Skąd się wzięła? Od dawnej rejestracji samochodowej z rejonu Krosno-Sanok-Ustrzyki. Na pomysł wpadł Eugeniusz "Siczka" Olejarczyk, lider grupy, który dziś jest jedynym członkiem z pierwotnego składu zespołu. KSU na koncie ma kilkanaście wydawnictw (w tym także nieoficjalnych). Ostatnia jak dotąd płyta KSU premierę miała pod koniec ubiegłego roku. Album "Dwa narody" ukazał się po 6 latach od wydania poprzedniej płyty "XXX-lecie, Akustycznie".

Na festiwalu zagości także Organek. Projekt, na czele którego stoi Tomasz Organek, artysta wcześniej związany z zespołem Sofa.  Organek został powołany do życia w 2013 roku, a rok później ukazała się debiutancka płyta zatytułowana "Głupi". Muzyka tego kwartetu realizowana na żywo wymyka się jednoznacznym rockowym aranżacjom zawartym na płycie. Jednocześnie pcha zespół bardziej w stronę spektaklu, w którym improwizacja i nieskrępowana ekspresja sceniczna przyciągają coraz większe rzesze słuchaczy poszukujących tego, co unikatowe, wolne i prawdziwe.

"W Jarocinie na pewno zagramy całą płytę, ale specyfika tego festiwalu powoduje, że postaramy się o specjalne, wielkoformatowe aranżacje" - zdradza Tomek Organek - "Nie byłem na tym festiwalu ani jako uczestnik ani widz. Ale Jarocin zawsze kojarzył mi się z latami 80, z legendą, ostoją wolności, gdzie manifestowało się swoje przekonania. Jestem bardzo zadowolony, że będę mógł zagrać w tym historycznym miejscu."

Mówią o sobie: "Pooważny zespół grający mało poważną muzykę... albo odwrotnie". Z łaciny omni modo oznacza "na wiele sposobów" i taka jest też ich twórczość. Pochodzący z Poznania zespół Omni mOdO działalność rozpoczął pod koniec 2012 roku. Swój pierwszy koncert zagrali na  X Wrocławskim Festiwalu Form Muzycznych i od razu zdobyli Grand Pirx. Mają też na koncie zwycięstwa m.in. na Slot Art Festiwal 2014, Miasto Rocka 2014, Mayday Rock Festival 2014, Thanks Jimi Festival 2013, Wszyscy śpiewamy na Rockowo 2015. Ich koncertów nie wystarczy posłuchać. Trzeba je zobaczyć i przeżyć. Najlepiej w Jarocinie.

"Jesteśmy pokoleniem, które bardzo dobrze kojarzy jarociński festiwal. Dużo zmienił w mentalności młodych ludzi w przeszłości" -  mówi Daniel "Wolny" Moszczyński. "Występ na tym festiwalu jest dla nas z jednej strony nobilitacją, a z drugiej strony ogromną odpowiedzialnością, bo to będzie zderzenie z historią. Chcemy przygotować na ten koncert muzyczne fajerwerki i przeskoczyć siebie"

Przypomnijmy, że Jarocin Festiwal 2015 odbędzie się w dniach 17-19 lipca.

Karnety na tegoroczny festiwal do końca kwietnia kosztują 140 zł. Później ich cena wzrośnie. Sprzedaż jest prowadzona za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, Ticketpro.pl, Eventim.pl i w salonach EMPIK na terenie całego kraju.  

Wcześniej ogłoszeni artyści to: Peter Hook & The Light, Voo Voo, Budzy i Trupia Czaszka, Lao Che, Big Cyc, Tymon & TheTransistors, Curly Heads, Mama Selita, Skubas.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym festiwalu.