Debiut Lindemann w czerwcu

Newsy
Debiut Lindemann w czerwcu

Na 19 czerwca zaplanowano premierę "Skills In Pills" - debiutanckiego albumu Lindemann, projektu frontmanów Rammstein i Hypocrisy.

Projekt Lindemann współtworzy z liderem Rammstein legenda sceny metalowej, szwedzki muzyk i producent Peter Tägtgren, znany z Hypocrisy czy Pain oraz licznych płyt, które wyprodukował w należącym do niego studiu Abyss. "Skills In Pills" będzie również okazją, aby usłyszeć Tilla Lindemanna w repertuarze anglojęzycznym.

"Na początku Till miał wątpliwości, w jakim języku napisać teksty, czy nie pójść tą samą drogą, jaką idzie od lat w Rammstein. Ja od początku wiedziałem, że język angielski na "Skills in Pills" będzie pasował zdecydowanie bardziej, niż niemiecki. W Lindemann mimo wszystko wyczuwalny jest klimat muzyki Rammstein nawet, gdy teksty są w języku angielskim. Oczywiście słuchacze będą porównywać nasz projekt do zespołu Tilla, jednak to zupełnie inna historia i koncept" - mówił w wywiadzie dla Gitarzysty Peter Tägtgren ujawniając przy okazji kulisy pracy duetu - "Wszystko w projekcie Lindemann jest efektem burzy mózgów. Dużo eksperymentujemy. Zarówno dla mnie, jak i Tilla była to praca z nową osobą. Siedzimy w branży muzycznej od kilkudziesięciu lat, zazwyczaj pracowaliśmy z tymi samymi ludźmi. Teraz jest nowość, świeżość.

"Skills In Pills" ukaże się nakładem Warner Music, a pierwszym singlem z albumu będzie "Praise Abort", którego premierę ustalono na 29 maja. Album zostanie wydany w kilku formatach:

- Standard (2 panelowy digipack, 28 stronicowy booklet)
- Special Edition (Opakowanie Blu-ray, 28 stronicowy booklet, bonus track "That's My Heart")
- Super Deluxe Edition (Opakowanie hardcover w dużym formacie, 80 stronicowy booklet, CD + bonus track "That's My Heart")
- Winyl (gatefold, 28 stronicowy booklet, bonus track, kod do ściągnięcia albumu w wersji digital)
- Digital

Lista utworów:
01. Skills In Pills
02. Ladyboy
03. Fat
04. Fish On
05. Children Of The Sun
06. Home Sweet Home
07. Cowboy
08. Golden Shower
09. Yukon
10. Praise Abort
11. That's My Heart