Dir En Grey w Polsce - znamy support

Newsy
Dir En Grey w Polsce - znamy support

18 maja w warszawskiej Progresji wystąpi pochodząca z Osaki formacja Dir En Grey. Znamy już nazwę zespołu, który wystąpi w roli supportu

Trudno jednoznacznie zaklasyfikować twórczość Dir En Grey, co podkreślają nawet znawcy muzyki z Kraju Kwitnącej Wiśni. Pomimo tego, a może właśnie z tego powodu, Dir En Grey ma mnóstwo wiernych fanów poza ojczystą Japonią, w tym również w Polsce. Istniejąca już 18 lat kapela z Osaki wielokrotnie gościła w naszym kraju. Grała koncerty klubowe i festiwalowe, za każdym razem spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem. Japoński rock i metal ma bowiem u nas pokaźne grono odbiorców, a nawet fanatycznych wielbicieli, którzy na wylot znają dokonania swych idoli. Kyo (wokal), Kaoru (gitara), Die (gitara), Toshiya (gitara basowa) i Shinya (perkusja) na pewno to zauważyli i dobrze pamiętają, jakie wrażenie Dir En Grey zrobił na polskich fanach. Pod koniec 2014 roku ukazała się kolejna studyjna płyta zespołu, zatytułowana "Arche", pierwsza od blisko czterech lat. Właśnie ten materiał Japończycy będą promować w Progresji.

W roli supportu wystąpi francuska formacja Rise Of The Northstar. Ich muzyka zebrała pochwały od legend muzyki, między innymi Mille Petrozzy z Kreator i Rogera Mireta z Agnostic Front. Grają hardcore szkoły nowojorskiej z mocnymi wpływami thrash metalu oraz... japońskiej mangi, którą francuska ekipa jest zafascynowana. Rise Of The Northstar występują na żywo z taką pasją i zaangażowaniem, że podczas jednego z festiwali rzucili na kolana prezesa wytwórni Nuclear Blast, Markusa Staigera, który z miejsca zaproponował kapeli kontrakt.

18 maja 2015
Warszawa / Progresja, ul. Fort Wola 22


Bilety:
110 zł - przedsprzedaż,
130 zł - w dniu koncertu

Pakiety VIP można nabyć TUTAJ i zawierają:
- 1x bilet wstępu (miejsce stojące)
- VIP Early Entrance
- Meet & Greet z członkami Dir En Grey
- 1x nowy album DEG
- plakat z autografami zespołu
- pamiątkowy identyfikator trasowy (nie uprawnia do wejścia na backstage)

Karnety (koncert MUCC (26.05.2015, Kraków, Fabryka) + Dir En Grey)
200 zł - przedsprzedaż,
220 zł - w dniu koncertu

Bilety oraz karnety łączone z koncertem MUCC w Krakowie są już dostępne wyłącznie na http://knockoutprod.net/sklep

Organizator: Knock Out Productions