Koncert Minsk i Floor już w poniedziałek

Newsy
Koncert Minsk i Floor już w poniedziałek

Już w poniedziałek, 13 kwietnia w warszawskiej Hydrozagadce wystąpią formacje Minsk i Floor. W roli supportu zaprezentuje się rodzima Entropia.

Floor powstali w 1992 roku z inicjatywy Steve’a Brooksa. Ich brzmienie wyróżniały dwie nisko strojone gitary i brak basu. Do 2002 roku, w którym ukazał się album zatytułowany po prostu "Floor" wydali tylko kilka EPek i 7". Po rozpadzie kapeli w 2003 roku Brooks założył najsłynniejsze "dziecko" Floor - kapelę Torche, drugi z gitarzystów, Anthony Vialon grał z Cavity, a perkusista Henry Wilson stworzył zespoły Dove i House of Lightning. Floor reaktywował się w 2010 roku, lecz nowy album, wyprodukowany przez Kurta Ballou z Converge, ukazał się dopiero w maju 2014 roku. "Oblation" to klimatyczny, lekko melancholijny, wpadający w ucho stoner/sludge, oparty o pulsujące riffy bardzo nisko nastrojonych gitar i dźwięczny głos Brooksa, co w połączeniu z prostymi partiami perkusji daje efekt płynącej ściany dźwięku.

Minsk został założony w 2002 roku w Chicago. W ich muzyce króluje sludge, psychodelic i ambient, a krytycy do opisania ich twórczości używają określeń "głęboko duchowa i emocjonalna". Nazwa zespołu pochodzi od stolicy Białorusi i symbolizuje przetrwanie w cierpieniu i odradzanie się mimo wielu klęsk - te motywy często pojawiają się w tekstach kapeli. W 2011 roku, po trasie promującej album "With Echoes In The Movement of Stone" muzycy zawiesili działalność Minsk. W swoim postanowieniu wytrwali nieco ponad dwa lata - w 2013 roku zespół wznowił koncertowanie w USA a jesienią 2014 roku wszedł do studia nagrywać kolejny, czwarty w swojej dyskografii, album.

Za produkcję "The Crash & The Draw" odpowiedzialny jest Sanford Parker, który czuwał nad studyjnym brzmieniem takich kapel, jak Buried At Sea, Yakuza, Corrections House, Pelican, czy Eyehategod. Album ukazał się 6 kwietnia 2015 roku.

Entropia to powstały jesienią 2007 roku w Oleśnicy zespół, którego muzykę zdefiniować można jako metal eksperymentalny, wpisujący się w zdobywający coraz większą popularność nurt zwany post metalem. Obecnie Entropia skłania się ku dokonaniom nowoczesnej sceny black metal spod znaku deafheaven. 28 lutego 2013 roku ukazał się ich debiutancki album - "Vesper" - 50 minut atmosferycznego black metalu, doomowego ciężaru i post-rockowej przestrzeni. Zespół aktualnie kończy prace nad nowym krążkiem.

13 kwietnia 2015
Warszawa / Hydrozagadka


Bilety:
45 PLN (przedsprzedaż)
55 PLN (w dniu koncertu)

Bilety w przedsprzedaży dostępne tylko TUTAJ.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Plakat: Kuba Sokólski