Koncert The Exploited już w przyszłym tygodniu

Newsy
Koncert The Exploited już w przyszłym tygodniu

Już w przyszłym tygodniu, 16 kwietnia, w krakowskim klubie Kwadrat wystąpi formacja The Exploited. Gościem specjalnym koncertu będzie Dezerter.

The Exploited jest zaliczany do tzw. drugiej fali brytyjskiego punka. Od samego początku dowodzony przez wokalistę Wattiego Buchana. Do fascynacji twórczością The Exploited przyznawali się muzycy takich zespołów jak: Nirvana i Massive Attack. Ich debiutancki, dziś kultowy już album "Punks Not Dead" okazał się numerem jeden na angielskiej liście niezależnych w 1981 roku i w ciągu kilku tygodni sprzedał się w ilości 150 tysięcy egzemplarzy. Kolejne albumy: "Troops Of Tomorrow" z 1982 roku, "Let's Start A War" z 1983 roku oraz "Horror Epics" z 1985 roku także weszły już do muzycznego kanonu. The Exploited udaje się też z powodzeniem łączyć punk rock z metalem, o czym mogą świadczyć bardzo dobrze przyjęte późniejsze płyty zespołu: "Massacre" (1990), "Beat The Bastards" (1996) i ostatnia jak na razie "Fuck The System" (2002). Nowy album zespołu zapowiedziany jest na 2015 rok. Płyta ukaże się nakładem wytwórni Nuclear Blast.

Gościem specjalnym krakowskiego koncertu będzie równie kultowy na rodzimej scenie muzycznej Dezerter. 6 października 2014 r., nakładem Mystic Production, ukazał się najnowszy album zespołu "Większy zjada mniejszego". Jesienią zespół odwiedził z koncertami promującymi płytę 17 miast w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

16.04.2015
Kraków / Klub Kwadrat ul. Skarżyńskiego 1


Otwarcie wejść 18:00
start 19:00

Bilety:
przedsprzedaż 65 zł
w dniu koncertu 80 zł

Bilety do nabycia:

Klub Pod Jaszczurami, Rynek Gł. 8
Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Metal Shop, ul. Długa 17
Klub Dziekanat, ul. Pędzichów 23
Carton Shop, ul. Floriańska 36
Loch Ness Pub, ul. Warszawska 15
Hard Rock Pub, ul. Grodzka 42
Galeria Kazimierz " stoisko TAKT 24″ (poziom 0)
Galeria Krakowska stoisko TAKT 24

Bilety z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.