Lessdress i Exlibris supportami Def Leppard

Newsy
Lessdress i Exlibris supportami Def Leppard

W roli supportu przed koncertem Def Leppard na warszawskim Torwarze, który odbędzie się 19 maja, wystąpią formacje Lessdress i Exlibris.

Debiut fonograficzny Lessdress ("Dumblondes") nastąpił na początku lat '90. Chwilę później ukazała się płyta "Love Industry". Muzyka była dość "kalifornijska" w brzmieniu i śpiewana wyłącznie po angielsku. Oba albumy zostały bardzo dobrze przyjęte przez dziennikarzy muzycznych i entuzjastów gatunku, a zespół grywał koncerty w najpopularniejszych klubach i na największych festiwalach rockowych w kraju.

W 1998 kiedy zespół był na dobrej drodze do sławy i wydania trzeciej płyty, zdarzyła się tragedia, która przekreśliła wszelkie plany - zmarł basista Sławek Onacik. Zespół zebrał się ponownie w 2006, z nowym basistą i nagrał materiał na płytę "Sugarfree". Po ośmiu latach przerwy Lessdress był w dobrej formie - singiel z "Sugarfree", "Who's Fucking Who", stał się przebojem Antyradia i dotarł na pierwsze miejsce Turbo Topu. W 2010 kapela wygrała eliminacje do Woodstocku i stała się headlinerem drugiego dnia. Przez ostatnie dwa lata Lessdress pracował nad czwartym albumem. "Fools Die Young" ukazał się w październiku zeszłego roku i dostał świetne recenzje.

Skład: Paweł Nowakowski - gitara i wokal, Krzysztof Faliński - gitara, Marcin Kurbiel - bas, Arek Nosarzewski - perkusja

Od momentu wydania albumu "Humagination" (2013) Exlibris sukcesywnie staje się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów polskiej sceny heavy metalowej. Opierając swoją muzykę o najlepsze wzorce tradycyjnego heavy metalu i hard rocka, wzbogacone o elementy muzyki progresywnej i epicki rozmach aranżacji, zespół udowadnia, że w tym gatunku jest jeszcze wiele do powiedzenia. Zaledwie rok później ukazał się kolejny album "Aftereal" zbierający równie wysokie noty, co jego poprzednik. Muzyka na tej płycie stanowi naturalny krok w rozwoju zespołu, w wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Tom Englund (Evergrey) oraz Zbigniew Wodecki, który zagrał brawurowe solo na skrzypcach.

Rok 2015 Exlibris rozpoczął od koncertu promującego wydanie nowej płyty, nagrywając go na potrzeby wydawnictwa DVD/Blu-ray, które ukaże się jeszcze przed wakacjami. Również w 2015 roku zespół planuje rejestrację materiału na kolejne wydawnictwo studyjne.
Zespół nieustannie buduje swoją markę i zdobywa uznanie coraz większej liczby fanów m.in. poprzez występy na żywo.

19 maja 2015
Torwar / Warsaw


Ceny biletów:
Trybuny - 199 pln - 149 pln
Golden Circle Early Entrance* - 249 pln
Golden Circle - 199 pln
Płyta - 149 pln
Niepełnosprawni - 149 pln

Bilety w sprzedaży na www.livenation.pl i www.ticketmaster.pl.

*golden circle early entrance:
To oferta dla prawdziwych fanów! Bilet GC EE daje Ci możliwość wcześniejszego wejścia na teren imprezy poprzez specjalnie wydzieloną bramkę. Oferta dostępna tylko w sprzedaży internetowej. Do posiadaczy biletów EE, szczegóły wyślemy mailem.

Def Leppard ma na koncie 100 milionów sprzedanych płyt na całym świecie i dwie prestiżowe nagrody Diamond Awards. Def Leppard, w składzie Joe Elliott (wokal), Vivian Campbell (gitara), Phil Collen (gitara), Rick "Sav" Savage (gitara basowa) i Rick Allen (perkusja), to bezapelacyjnie jeden z najważniejszych i najbardziej wpływowych zespołów muzyki rockowej. W ciągu swojej kariery, formacja nagrała serię klasycznych przełomowych albumów, których dźwięki przewijają się przez wszystkie pokolenia fanów muzyki. Zespół słynie ze spektakularnych koncertów, które przyciągają tłumy. Nie inaczej będzie w maju w Warszawie.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.