11 edycja festiwalu Mighty Sounds

Newsy
11 edycja festiwalu Mighty Sounds

Przed nami prawdziwe muzyczne święto, na którym już od 10 lat jamajskie rytmy reggae zwinnie przeplatają się z amerykańskim hardcore punkiem! Jedenasta edycja Mighty Sounds odbędzie się od 3 do 5 lipca 2015 roku w czeskim Táborze.

Uczestników czekają występy blisko 150 wykonawców na kilku tematycznych scenach, specjalnie przedstawienia i pokazy filmowe, ale przede wszystkim trzy dni i noce szalonej imprezy z naszymi południowymi sąsiadami.

Mighty Sounds to niezapomniana muzyczna uczta przy dźwiękach punk rocka, ska, reggae, rockabilly, hardcore'a i wielu innych pokrewnych gatunków muzycznych. Line-up tegorocznej edycji kryje za sobą zarówno wielu zasłużonych artystów, jak i sporą dawkę świeżej energii od początkujących wykonawców. Metalcore z najwyższej półki zaprezentuje grupa Architects z Anglii. Obok legend hardcore'u - nowojorskich Sick Of It All, wystąpi jedna z najbardziej rozpoznawalnych kapel brytyjskiego post-hardcore’a Enter Shikari, promująca swój najnowszy krążek The Mindsweep.

Podobne zestawienie tworzą kolejne mocno ugruntowane zespoły - kalifornijski Terror i walijski Funeral for a Friend, również z nowymi wydawnictwami. Fanów stoner rocka czeka nie lada gratka - występ energicznych Red Fang. Punkową scenę reprezentować będzie sam Keith Morris ze swoim projektem Off!, a także prekursorzy Oi! Punka - Cockney Rejects, Booze And Glory i bardziej melodyjni Strung Out oraz Ignite. W klimaty reggae/dub wprowadzą nas Bośniacy z Dubioza Kolektiv, Francuzi z Dub Inc, Jamajczyk Protoje oraz Holendrzy - Jaya The Cat. Jak co roku nie zabraknie rytmów psychobilly, o które zadbają Batmobile, Rezurex i The Creepshow z żywiołową Kendu Legaspi. Pojawi się także trochę melodyjnego i emocjonalnego grania, za które odpowiedzialni będą Amerykanie z zespołów Defeater i Expire. Duże nazwy, ale i sporo młodych wykonawców i świeżego podejścia do grania, a to dopiero początek tegorocznych ogłoszeń.

Polska przedsprzedaż biletów odbywa się za pośrednictwem serwisu Eventim.pl. Trzydniowe karnety dostępne są w cenie 179 zł do końca kwietnia.
Trzy dni przepełnione różnorodną muzyką, maksymalnie pozytywnymi ludźmi i hektolitrami lanego Budweisera. Unikalna atmosfera i wykonawcy, których nie spotkacie na żadnym innym festiwalu w okolicy, turnieje piłki nożnej i siatkowej, a nawet rampa czy graffiti. To tylko część atrakcji, które przygotowali organizatorzy festiwalu Mighty Sounds w czeskim Táborze.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym imprezy.

11. edycja Mighty Sounds | 3-5 lipca 2015

www.mightysounds.cz/pl/
www.fb.com/MightySoundsPL