Altar of Plagues w marcu w Polsce

Newsy
Altar of Plagues w marcu w Polsce

Już 27 marca w warszawskiej Hydrozagadce wystąpi formacja Altar of Plagues. Supportami będą Thaw i Malthusian.

Założony w 2006 roku Altar of Plagues szybko wypracował unikalne brzmienie. Choć wyrósł z black metalu, to zaczął włączać do swojej muzyki elementy elektroniki i grind core'a. Poprzedzone wydaniem nagrań demo i EP-ek krążki "White Tomb" (2009) i "Mammal" (2011) spotykały się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony dziennikarzy muzycznych i trafiały do zestawień najlepszych albumów danego roku. Za najlepszy album uznawany jest ostatni krążek z 2013 roku zatytułowany "Teethed Glory And Injury".

W 2013 roku Altar of Plagues zagrał w Krakowie na festiwalu Unsound. Miał to być ostatni występ zespołu na żywo, ale pod wpływem ogromnej ilości próśb, w 2015 roku kapela wznowi działalność koncertową.

"Kiedy ogłosiliśmy koniec działalności zaczęliśmy dostawać oferty, jakich wcześniej nie było i to na wyższe kwoty. Nie kupi się naszej reaktywacji, ale chętnie jeszcze podzielimy się naszą muzyką z odpowiednimi ludźmi" - przekazali za pośrednictwem Facebooka w grudniu muzycy.

W wyniku kontaktów z lokalnymi promotorami zespół zdecydował się wyruszyć w krótką europejską trasę. Będzie ona liczyć 17 występów, w tym jeden w Polsce. "Doceniamy oferty od rozmaitych festiwali, ale osobiście uważamy, że organizowane na ich potrzeby reaktywacje stoją w sprzeczności z muzyką, którą kochamy i którą tworzyliśmy. Dlatego zdecydowaliśmy się na małe klubowe koncerty" - podkreślili po ogłoszeniu trasy.

27.03.2015
Klub Hydrozagadka (Warszawa, ul. 11 listopada 22)

Bilety:
55 zł (przedsprzedaż)
60 zł (w dniu koncertu)

Bilety w przedsprzedaży dostępne TUTAJ.

Thaw to polski zespół wykonujący miks black metalu, sludge/doom oraz sonicznych eksperymentów z noise, elektroniką oraz free-impro, założony w 2010 roku. W jego skład wchodzą muzycy związani z takimi zespołami, jak Sun For Miles, ARRM czy Furia. Po wydaniu debiutanckiej płyty "Decay" w 2010 roku grupa podpisała kontrakt z wytwórnią Avantgarde Music, której nakładem ukazał się ich drugi album "s/t". Zespół znany z głośnych, energicznych występów na żywo dzielił scenę m.in. z Juicifer, Aluk Todolo, Corrections House... występował na Asymmetry Festival, Metalfest czy OFF Festival, a także wziął udział w trasie koncertowej grupy Behemoth w 2013 roku.

Malthusian to nowa siła na europejskiej scenie deathmetalowej. Podobnie jak Altar Of Plagues, pochodzi z Irlandii, a w dorobku ma znakomicie przyjęte demo "MMXIII". Trwający niespełna 25 minut materiał rozbudził wielkie oczekiwania. W pierwszej połowie 2015 roku grupa ma wydać EP-kę. Pierwszy koncert Malthusian zagrał w kwietniu 2013 roku u boku Gospel of the Horns, Bölzer, ZOM i Dread Sovereign. W grudniu 2014 roku w Dublinie zespół z kolei zagrał przed Behemothem. 2015 rok będzie bardziej obfitował w występy na żywo. Przed wspólną trasą z Altar of Plagues, grupa będzie koncertować z Primordial i Winterfylleth.

Facebook

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Autor plakatu: Kuba Sokólski