Już w poniedziałek Betraying The Martyrs w Warszawie

Newsy
Już w poniedziałek Betraying The Martyrs w Warszawie

Już w poniedziałek, 23 lutego w warszawskim klubie Hydrozagadka wystąpi formacja Betraying The Martyrs.

 

Wejście do klubu będzie możliwe od godziny 19:00, a jako pierwsi ok. 19:30 na scenie pojawią się muzycy Upon This Dawning. Po nich zagrają Polar (ok. 20:15) i More Than a Thousand (ok. 21:00), a początek występu głównej gwiazdy wieczoru planowany jest na 22:00.

23.02.2015  
Klub Hydrozagadka / Warszawa, ul. 11 Listopada 22


Bilety:
50 zł - przedsprzedaż wyłącznie TUTAJ.
55 zł - w dniu koncertu

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Betraying the Martyrs to ścisła czołówka współczesnego metalu - sześcioosobowy międzynarodowy skład (francusko-rosyjsko-brytyjski) z Paryża gra od 2008 roku. Wystarczyły zaledwie dwa albumy i EPka by zespół wyrobił sobie markę na europejskiej i światowej scenie. Znakomite melodie oraz brutalny deathcore najwyższej klasy, który miesza z podniosłymi elementami, orkiestracjami, składają się na unikalną całość, w której słychać inspiracje Bleeding Through, The Breathing Process, Winds of Plague, a nawet Dimmu Borgir. Zespół będzie promować wydany w lipcu 2014 roku album "Phantom".

Portugalscy muzycy z More Than a Thousand, po bardzo udanym występie na Impericon Never Say Die! Tour, wracają do Warszawy. Zespół powstał w 2001 roku, ale dopiero dziewięć lat później, gdy supportował 30 Seconds To Mars podczas ich europejskiej trasy, wypłynął na szerokie wody europejskiej sceny muzycznej. Skład z Setubal to obecnie jedna z najlepszych kapel grających mieszankę melodyjnego rocka z metalcorem.

Polar to kolejna perełka brytyjskiej sceny hardcore. Własnymi siłami wydali kilka singli i jeden album. Ze wsparciem takich potęg jak BBC, Drop Dead i Rock Sound na początku 2014 wypuścili świetny krążek "Shadowed By Vultures". Zespół obecnie pracuje nad trzecią płytą.

Upon this Dawning pochodzi z Włoch i aspiruje do grona najbardziej popularnych kapel post-hardcore takich jak Memphis May Fire, Sleeping With Sirens czy Pierce the Veil. Mają na koncie dwa albumy - "To Keep Us Safe" nagrane dla Fearless Records oraz "We Are All Sinners" który miał swoją premierę w maju 2014 r. nakładem Artery Recordings. Zapracowali sobie na kontrakty z tak znanymi wytwórniami dzięki świetnym koncertom w rodzimych Włoszech oraz w Europie gdzie występowali u boku takich kapel jak Asking Alexandria, Underoath, Dance Gavin Dance czy Blessthefall.