Faith no More wraca z nowym albumem

Newsy
Faith no More wraca z nowym albumem

Faith no More, po 18 latach nieobecności, powraca z nowym studyjnym albumem, który będzie nosić tytuł "Sol Invictus".

Następca płyty "Album Of The Year" z 1997 r. trafi na półki sklepowe 18 maja. Produkcją materiału, który znajdzie się na "Sol Invictus" zajął się założyciel i basista zespołu Bill Gould. Z całą pewnością jest to jeden z najbardziej oczekiwanych krążków tego roku.

"Myślę, że nasz nowy materiał w pełni odzwierciedla drogę jaką przeszliśmy od nagrania naszego ostatniego albumu do obecnego momentu. Utwory są bardzo mocne, niektóre zawierają dużo przestrzeni. Wszystko co robimy, sposób naszej gry, zawsze będzie brzmieć jak Faith No More. Po prostu czujemy się z tym dobrze" - mówi Bill Gould - "Po tym jak zespół się rozpadł, każdy z nas podążył własną drogą i rozwijał się w naturalny dla siebie sposób. Teraz, gdy znowu jesteśmy razem, mamy znacznie szersze perspektywy, które umożliwiają nam realizację pomysłów, na które lata temu nawet byśmy nie wpadli. Nawet gdybyśmy zdecydowali się nagrać album w stylu country, wciąż brzmiałby on jak Faith No More".

Lista utworów:
01. Sol Invictus
02. Superhero
03. Sunny Side Up
04. Separation Anxiety
05. Cone of Shame
06. Rise of the Fall
07. Black Friday
08. Motherfucker
09. Matador
10. From the Dead

W marcu światło dzienne ujrzy singiel "Superhero" zapowiadający album i nadchodzącą trasę koncertową zespołu. Wcześniej fani mogli poznać utwory "Motherfucker" oraz "Matador" wykonywany na koncertach w 2014 roku.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.