Kolejne zespoły na Asymmetry Festival 2015

Newsy
Kolejne zespoły na Asymmetry Festival 2015

Russian Circles, Fennesz oraz Helms Alee to kolejni wykonawcy, którzy potwierdzili swój występ na Asymmetry Festival.

Russian Circles to trzyosobowa amerykańska formacja, która powstała w Chicago pod koniec 2004 r. Na przestrzeni lat muzycy wypracowali swój unikalny styl, w którym - jak mówią członkowie zespołu - istotna jest instrumentalna jedność dźwięków. Dzięki temu Russian Circles proponuje sporą dawkę dojrzałego post-rocka, który charakteryzuje się z jednej strony narracyjną linią melodyczną, stopniowo rozwijającą się wraz z kolejnymi dźwiękami, by z drugiej strony osiągnąć mroczne, agresywne granie, zahaczające o post-metal. Są także znani z pełnych energii koncertów. Russian Circles ma już na koncie pięć długogrających albumów, z których ostatni, zatytułowany "Memorial" ukazał się w 2013 roku.

Christian Fennesz, występujący pod pseudonimem 'Fennesz' to uwielbiany przez fanów muzyki ambientowej austriacki muzyk, kompozytor oraz czołowy przedstawiciel współczesnej sceny elektronicznej. Karierę muzyczną rozpoczął, jako gitarzysta w grupie Blank. W połowie lat 90 Fennesz zaczął grać sam, korzystając z laptopa, a gitarę, zarówno elektryczną jak i akustyczną, traktował odtąd głównie, jako źródło sampli. Pod własnym nazwiskiem i we współpracy z innymi wydał w sumie ponad 20 płyt. Ostatni krążek "Bécs" miał premierę w 2014 i zdobył spore uznanie zarówno słuchaczy, jak i krytyki.

Helms Alee tworzy damsko-męskie trio z Seattle. Zespół z niezwykłą łatwością łączy ciężkiego rocka z melodyjnymi, popowymi rozwiązaniami i wydaje się mieć doskonały zmysł do komponowania wpadających w ucho melodii. Co ciekawe, obowiązki wokalne pełnią wszyscy członkowie grupy. Ostatni, trzeci album Helms Alee "Sleepwalking Sailors" zebrał bardzo dobre recenzje wśród dziennikarzy muzycznych.

Asymmetry Festival 2015
zagości nie tylko w klubie Firlej, ale również w klubokawiarni Mleczarnia, w której umiejscowiona zostanie scena songwriterska festiwalu. 1 i 2 maja zameldują się na niej: Inqbator, Lord & the Liar, Pola Rise, Sonia pisze piosenki, Obywatel Miszczyk i Zagi.

Wstęp na koncerty w Mleczarni będzie darmowy.

Swój udział w Asymmetry 2015 potwierdziły wcześniej zespoły: King Dude, Torche, Anaal Natrakh, Fenster, Esben and the Witch, Dead Western, Lo-Pan, Zeni Geva, Matt Elliott, Black Pyramid, Petrels, The Old Wind, Sleeping Bear oraz Sibyl Vane

Karnet na trzy dni festiwalu (1-3 V 2015 r.) z pierwszej puli sprzedaży, można nabyć w cenie 180 zł w serwisie Ekobilet.pl oraz na stronie: www.asymmetryfestival.pl