Konkurs: Wygraj album Damiena Rice

Newsy
Konkurs: Wygraj album Damiena Rice

"My Favourite Faded Fantasy" - najnowszy album Damiena Rice'a, wydany po trwającej osiem lat przerwie, jest nagrodą w naszym konkursie.

Album "My Favourite Faded Fantasy" Rice wyprodukował przy współudziale Ricka Rubina (m.in. Slayer, Johnny Cash, Metallica, Slipknot, Red Hot Chili Peppers, ZZ Top). Prace odbyły się w Los Angeles i na Islandii.

"Po prostu czułem, że muszę pracować z Rickiem" - mówił Irlandczyk. Damien przyznał, że w pewnym momencie był tak zachwycony współpracą, że czuł się niczym małe dziecko, które za nic w świecie nie chce iść spać, bo chciałoby się jeszcze trochę pobawić. "Nie chciałem przestać, ale na szczęście pojawiło się w głowie takie jakby kliknięcie, które powiedziało mi, że już czas na sen" - mówił Damien Rice tuż przed ukazaniem się jego trzeciej płyty.

"To dzięki Rickowi odzyskałem energię do pracy. Powód, dla którego tak długo zajmowałem się tą płytą jest taki, że zaczynałem pracę i ją przerywałem, zaczynałem i przestawałem, i tak w kółko, więc niczego nie udało mi się napisać. Nie podobało mi się nic, co stworzyłem. Lecz kiedy pojawił się Rick, usiedliśmy razem, a on po prostu wszystko uprościł, co uspokoiło mój umysł" .

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.

Konkurs:

Mamy do wygrania 2 egzemplarze płyty. Odpowiedzi wysyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. Tytuł maila: Rice. Odpowiedzi można przesyłać do środy (4.02) do północy. Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu.

Pytanie:

Damien Rice znany jest ze swojego zaangażowania w akcje charytatywne. Swego czasu wywołał spore poruszenie mediów, kiedy podczas aukcji na rzecz dotkniętego trzęsieniem ziemi Haiti wydał pół miliona dolarów - otrzymanych z tytułu praw autorskich za wykorzystanie jego piosenki w programie X Factor - na stary egzemplarz gitary. Do kogo należała ta gitara?

Rozstrzygnięcie konkursu:

Dziękujemy za przesłane odpowiedzi. Gitara wylicytowana przez Damiena należała do Bono z U2. Płyty otrzymują: Arkadiusz Sobota i Michał Orzechowski. Gratulujemy!